09.07.2015

Rychlá franšíza

Zdeněk Viktora hledal pouze možnost přivýdělku ke stávající práci. Dnes je franšízantem Novodobé Sanitky na plný úvazek.

Jednou ze základních výhod franšízingu je pomoc a sdílení know-how, mezi mateřskou společností a podnikatelem. „Mým očekáváním při vstupu do Novodobé Sanitky bylo rozjet podnikání se značkou, která mi poskytne své dosavadní zkušenosti,“ vysvětluje Zdeněk Viktora a dodává, že po půl roce měl díky dobré franšízové spolupráci své podnikání v podstatě rozjeté a mohl se plně soustředit na rozvoj svého byznysu.

Novodobá sanitka, vozidlo pobočky v Teplicích

Celkem 32 franšízových poboček Novodobé sanitky nabízí své služby svým klientům. Koncept má nadále v plánu expandovat.

Pro neznalého by se mohl tento přepravní koncept zdát zbytečný, opak je však pravdou. „Mými typickými klienty jsou senioři, kteří si službu velmi chválí a stále se vracejí,“ vysvětluje Viktora na koho Novodobá sanitka cílí a dodává, že časté jsou také transporty maminek s dětmi. Služby sanitky využívají všichni, kteří si z jakýchkoliv důvodů přejí převoz sanitním vozem a nemají od lékaře nárok na zdravotní přepravu.

I přesto, že Viktora spolupracuje se značkou teprve 15 měsíců, hodnotí svůj byznys jako úspěšný. „Měsíčně najezdím s klienty zhruba 3600 až 4500 kilometrů,“ komentuje své pracovní vytížení Viktora. Vždy platilo, že nejlepší reklamou jsou spokojení zákazníci. Nejinak je tomu i v tomto případě.  „Neustále přibývají nový klienti, v podstatě mi již klienti sami dělají reklamu, protože si zkušenosti s naší službou si sdělují mezi sebou,“ dodává Viktora.

Každé velké rozhodnutí provázejí obavy. Jedním z nich může být i vstup do světa podnikání. Jaké jsou tedy rady člověka, který se nebál riskovat?  „Nebojte se do projektu vstoupit. Firma nové franšizanty plně podporuje a nabízí pomoc kdykoliv je potřeba,“ vysvětluje na základě svých osobních zkušeností Viktora a dodává, že oceňuje propracovaný koncept celého projektu, který je neustále inovován na základě praxe z reálného provozu byznysu.  

Zájemce o podnikání pod značkou Novodobá Sanitka si musí připravit 100 tisíc korun jako vstupní licenční poplatek, který mu umožní využívat značku po dobu pěti let. Následně si k nákladům musí připočíst také měsíční platbu, který činní 1 500 až 3 tisíce korun v závislosti na velikosti území, na kterém franšízant podniká. Nezbytným předpokladem je vlastní automobil a řidičský průkaz skupiny B. 

Sdílej článek

Komentáře na fórum

1

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank