13.07.2015

Velké plány

Realitní společnost CENTURY 21 má velké plány expanze. Hodlá u nás provozovat až 200 franšízových poboček.

Jsou společnosti, které nevyužívají při své expanzi franšízového partnerství a naopak jsou ty, které už jeho výhody objevily. Jednou z nich je i realitní kancelář CENTURY 21, která rozšiřuje svou síť poboček výlučně pomocí franšízy „Do konce tohoto roku jsme schopni zasmluvnit až 20 nových franšíz, avšak rychlost růstu sítě je mnohem více závislá na možnostech potenciálních franšízantů,“ dodává Jiří Hruška, obchodní ředitel společnosti CENTURY 21.

century 21 kancelář Foto Century 21

Společnost CENTURY 21 má téměř 7 tisíc kanceláří v 78 zemích světa.

Hruška upozorňuje, že otevírání nových poboček především závisí na zájmu a schopnostech franšízových partnerů. Je tedy možné, že část z plánovaného počtu nových kanceláři, se otevře až v průběhu příštího roku. Za změnami v rozvojové strategii firmy stojí obsazení pozice generálního ředitele Ing. Lubomírem Milkem, který přinesl licenci společnost CENTURY 21 do České republiky, již v roce 2008.

Vlastní kancelář

Aktuálně má společnost CENTURY 21 celkem 45 poboček, z nichž jsou všechny franšízové.  Náklady na otevření nové kanceláře se liší. Je nutné si připravit několik set tisíc korun. „Náklady se skládají z pořízení či pronájmu prostor, souvisejících stavebních úprav, vybavení kanceláře nábytkem a potřebnými pracovními nástroji a z nákupu licence,“ vysvětluje Hruška a upozorňuje, že zřízení a následný provoz je pochopitelně nákladnější v Praze a naopak levnější v menších městech.

Správný čas

Krizová léta byly náročná pro všechny druhy podnikání. Jedním z výrazně zasažených oborů byl i realitní trh. Dnes se však ekonomice daří čím dál lépe, takže nastala ideální doba ke spuštění vlastního byznysu v tomto oboru. „Aktuálním trendem na realitním trhu je, díky klesajícím úrokovým sazbám a s tím souvisejícím růstem hypotečního trhu, převis poptávky nad nabídkou. Pro nás, stejně jako pro celý realitní trh, je to velmi dobrá zpráva,“ upozorňuje Hruška.

Základní vlastností, kterou musí splňovat každý, kdo si chce otevřít vlastní kancelář CENTURY 21 je především podnikatelský duch. „Jde o primární touhu podnikat v oboru realit a schopnost poskytovat klientům kvalitní službu,“ vysvětluje Hruška a připomíná, že mezi další důležité předpoklady franšízanta, patří vytrvalost, disciplína a schopnost vytvořit a řídit schopný obchodní tým. 

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank