14.07.2015

Smysluplná práce

Jan Kvapil je franšízantem tří poboček Světa zdraví. Nezbytnou součástí jeho podnikání je kvalitní tým zaměstnanců.

Svět zdraví nabízí klientům pomoc v oblasti hubnutí a výživového poradenství. Jan Kvapil podniká pod touto značkou, již od roku 2011. „Hledal jsem koncept, který by měl smysl,“ vysvětluje Kvapil a dodává, že než se z něj stal franšízant, podnikal v bankovnictví, které ho dostatečně nenaplňovalo.

Svet zdravi, interier, poradenstvi, cerveny svetr, zeny

Koncepce poradenství je založena na Nutriční typologii. Jedná se o systém – software, kde na základě diagnostiky, dotazování klienta a biochemického vyšetření krve dokáže Svět zdraví sestavit zcela individuální jídelníček „ušitý na míru“.

Franšíza výhodou

Základem každé společnosti jsou lidé, kteří v ní pracují. „Naučili jsme se dobře pracovat se zaměstnanci,“ vysvětluje Kvapil a dodává, že vzdělaný a profesionální tým je v tomto oboru základní podmínkou pro úspěšné podnikání.  

Franšízový systém je výhodný pro obě strany. Jak pro mateřskou společnost, tak pro každého jednotlivého franšízanta. „Jako jednu z velkých výhod franšízové spolupráce považuji to, že díky zavedené značce je jednodušší získávat zákazníky,“ vysvětluje Kvapil jeden z důvodů, které oceňuje na podnikání pod značkou Svět zdraví.

Zvýšený zájem

Největší zájem o naše služby zaznamenáváme na jaře, kdy si mnoho lidí dá novoroční předsevzetí, že zhubnou nebo se potřebují zbavit kil, která získali během svátků,“ vysvětluje Kvapil a dodává, že dalším obdobím, kdy je o služby Světa zdraví zvýšený zájem je doba předcházející letním prázdninám, kdy chtějí zákazníci zhubnout do plavek.

Zájemce o otevření své vlastní franšízové pobočky se musí připravit na investici v rozmezí 350 až 700 tisíc korun v závislosti na náročnost úprav a velikost provozovny. V této částce jsou zahrnuty veškeré náklady potřebné pro otevření pobočky. A to včetně franšízového poplatku, kompletního vybavení a zaškolení personálu.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank