27.07.2015

Zlaté oblouky řeší problém

Franšízanti sítě McDonald´s ve Spojených státech amerických se bojí o svou budoucnost. U nás tato situace nehrozí.

Pesimistická nálada ohledně dalšího působení v rámci celosvětově známého konceptu McDonald´s panuje mezi jeho franšízovými partnery v USA. Jedna z obav, které odhalil průzkum společnosti Janney Capital, se týká také jídel, která jsou v restauracích v zámoří podávána zákazníkům.

Mc Donalds_provozovna_lide

Ve Spojených státech amerických má McDonald´s zhruba 3000 franšízových partnerů. Průzkumu se zúčastnilo 28 z nich, kteří dohromady provozují více než 200 restaurací tohoto fastfoodového konceptu.

Nejde však o jejich kvalitu, nýbrž o pestrost jejich nabídky. Podle franšízantů totiž nabídka nezměněná od devadesátých let a počátku tohoto tisíciletí, nemůže konkurovat dynamičtěji se rozvíjejícím konkurenční sítím.  „Na našem menu není nic, co by zákazníka ohromilo,“ řekl jeden z účastníků anonymního průzkumu.

Jak uvedla zpravodajská stanice CNN, McDonald´s o problému, který franšízanti nastínili, ví. Steve Easterbook, který se stal generálním ředitelem společnosti letos v lednu, slíbil oživení produktové nabídky, kterou můžeme v těchto fastfoodech najít. V květnu pak představil plán, který počítá s testováním nových sendvičů v prodeji a také změny toho, jak si zákazníci v restauracích McDonald´s své jídlo objednávají.

Průzkum mezi franšízovými partnery realizuje v České republice sama společnost McDonald´s. Provádíme každoročně průzkum mezi našimi franšízanty. V této anonymní anketě nám naši licenční partneři mají možnost sdělit jak jsou spokojeni s vedením a směřováním společnosti a množstvím dalších otázek vycházejících od naší americké centrály. Výsledky tohoto průzkumu jsou interním materiálem,” říká Zuzana Svobodová, ředitelka komunikace McDonald's ČR.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank