04.08.2015

Originalitou k úspěchu

Restaurace The PUB vsadily na vlastnoruční čepování piva. Koncept Výtopna zaujme milovníky vlaků.

Česko je země restauracím a hospodám zaslíbená. Není proto překvapivé, že i některé franšízové koncepty se vydaly tímto směrem. Mnoha zákazníkům však dnes nestačí pouze zajít "na jedno", ale hledají originální místo, které by něčím vybočovalo z průměru.

provozovna nova

Nejvíce franšízových konceptů v oboru služeb patří do kategorie gastronomie. V poslední době platí, že většího úspěchu dosahují ty gastronomické koncepty, které svým zákazníkům dokáží nabídnout ono pověstné "něco navíc".

Mezi taková místa patří například provozovny českého franšízového konceptu The PUB Pilsner Unique Bar. Tato síť restaurací se liší od konkurence využitím samoobslužných pivních píp, kde si může zákazník čepovat svůj oblíbený zlatavý nápoj dle libosti, přímo u svého stolu. Hospůdky nepůsobí pouze v Čechách, ale přivítaly také hosty v Rakousku, Německu nebo na Slovensku. „Preference hostů v jednotlivých zemích se příliš neliší, jsou to prostě lidé, které baví čepovat pivo,“ doplňuje Jaroslav Stuna, jednatel společnosti The PUB franchising.

Zájemce o licenci THE PUB se musí připravit na vstupní licenční poplatek ve výši 200 tisíc korun. Předpokládána investice do úpravy a vybavení restaurace začíná na 5 milionech korun. Franšízant také odvádí mateřské společnosti dvě procenta ze svého obratu. Pobočka musí mít alespoň 200 metrů čtverečných a je vhodné jí umístit do centra města s minimálně 50 tisíci obyvateli.

Pro milovníky železnice je pro změnu určena restaurace Výtopna, jež také pochází z Česka. Ta se od konkurence odlišuje originálním interiérem a především skutečností, že hostům nápoje přiváží modely vláčků, pohybujících se po modelové železnici. Její provozovny zákazník nalezne v Praze, Brně, Orlové a Ostravě.

Ten, kdo by chtěl podnikat s pomocí vlaků, si musí přichystat 200 až 300 tisíc korun jako vstupní licenční poplatek. A dále zhruba 5 milionů na úpravu a vybavení provozovny. Restaurace musí být umístěna ve městě s alespoň 30 tisíci obyvateli a je potřeba nalézt prostor o velikosti pohybující se kolem 200 metrů čtverečných.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank