11.03.2009

Pošta potvrdila zájem o franchising

Šéf České pošty Petr Sedláček definitivně potvrdil, že bude státní kolos pro provoz některých v současnosti nevýdělečných poboček na venkově využívat franšízu.

Franchising u České pošty se stane realitou. Některé ze 178 kamenných poboček v malých obcích , které původně navrhuje Česká pošta uzavřít kvůli ztrátovosti, se přemění ve franchisové pobočky. „Franšíza ve spojení s nějakou firmou, která v obci působí, je další možností,“ uvedl v rozhovoru pro Hospodářské noviny současný šéf státního kolosu Petr Sedláček.

Česká pošta potvrdila zájem o franchising na venkovských pobočkách.

Pošta jako záchrana obchůdků

Sedláček naznačil, že by provozování pošt mohlo být například zajímavé pro místní obchody, které se potácejí na hraně zániku. „Dneska tam (v obcích) mizí obchody, protože se nedokážou uživit. Jestliže by měly pravidelný příjem i z provozování franšízy, nebyly by tedy ztrátové a nemusely by navždy stáhnout roletu,“ uvedl v rozhovoru Sedláček.

Poštovní služby s franchisou? V Evropě běžné

Česká pošta by v případě přechodu na franchising nebyla rozhodně v Evropě průkopníkem. Poskytování poštovních služeb touto formou je na „starém“ kontinentě zcela běžné. Například v sousedním Polsku je tento způsob relativně rozšířený nejen u státní pošty, ale i alternativního operátora. Vedle poštovních služeb zajišťují franchisoví partneři pošty také některé finanční služby. V Polsku nyní funguje přes 320 franchisových partnerů.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank