11.08.2015

Přírůstek do rodiny

Kofola přináší nový restaurační koncept NAGRILU. Síť se má rozšiřovat především formou franšízy.

Vlajkovou loď NAGRILU otevřela společnost Kofola v Praze. První pobočka se nalézá na ulici Jindřišská v centru města. Restaurační model se bude lišit od své konkurence tím, že půjde o rychlé občerstvení, ale v podniku bude klasická obsluha a jídlo bude vyráběno z čerstvých surovin.

bar UGO Foto UGO Čerstvá šťáva

Podnikání v gastronomii není pro velké výrobce nápojů typické, Kofola je však výjimkou. V minulých letech došlo k akvizicím společností UGO a Mangaloo. To učinilo z firmy největšího provozovatele barů s čerstvými ovocnými a zeleninovými šťávami ve střední Evropě. Síť aktuálně obsahuje 57 provozoven.

Čechy i Slovensko

Během pěti let má společnost v plánu koncept rozšířit v Čechách i na Slovensku. Při této expanzi by ráda využila franšízového partnerství. Restaurace budou vznikat v různých velikostech a návštěvníci je postupem času naleznou jak na ulicích, tak v obchodních centrech. „Otevíráme pilotní pobočku na které budeme ještě dolaďovat celý koncept,“ vysvětluje Jaroslava Musilová ze společnosti Kofola.

Značka UGO nás hodně naučila o zdravějších nápojích i o provozování sítě s rychlým občerstvením pro náročnější zákazníky a konečně, jsme si vědomi, že pokud chceme růst, musíme se dívat hodně dopředu. Výsledkem této úvahy je nová pilotní restaurace rychlého občerstvení NAGRILU,“ vysvětluje Jannis Samaras, generální ředitel společnosti Kofola.

Společnost posiluje

Za konceptem restaurací rychlého občerstvení NAGRILU stojí tým lidí kolem Marka Farníka, který založil a vybudoval síť barů s čerstvými šťávami UGO. S rozvojem sítě pomáhá také Erik Zlámal, který měl na starosti expanzi velkých zahraničních řetězců.

Součástí nabídky NAGRILU je vedle polévek, grilovaného kuřecího, sendvičů či dezertů i kompletní nápojové portfolio od Kofoly. Tedy vedle točené Kofoly například i pramenitá voda Rajec či čerstvé ovocné a zeleninové šťávy UGO. Návštěvníci budou mít v restauracích přehled o přípravě jídla, protože do kuchyně je zcela volný výhled. Nabízená pokrmy jsou upravována pouze grilováním, pečením či vařením.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank