12.03.2009

Australská káva míří do Čech

Druhá největší síť kaváren na světě, australský Gloria Jean´s coffees míří do Čech. Franšízu získal nábytkářský řetězec Asko Nábytek.

Druhý největší domácí řetězec prodejen s nábytkem, společnost Asko Nábytek, se vrhá na další byznys. Společnost získala pro Česko franchisovou licenci na provozování druhé největší sítě kaváren na světě, Gloria Jean´s coffees. Uvedl to server ihned.cz.

Australská Gloria míří na český trh. Přinese jí spojení s nábytkem Asko úspěch?

Gloria již na podzim

První australská kavárna by měla být otevřena již na podzim letošního roku. "Už nyní pečlivě připravujeme reklamní kampaň, kterou v Česku novou kavárenskou značku představíme," řekl portálu Ibrahim Erguer, jeden z manažerů Aska, který přípravu celého projektu zajišťuje. Podle něj se kavárenský řetězec chce vedle Česka rozšířit také na Slovensku a příštím cílem má být Chorvatsko. Podle některých informací je Gloria Jean´s coffees s 900 provozovnami v 31 zemích světa druhým největším kavárenským řetězcem na světě, i když s notným odstupem za Starbucks.

Káva kam se podíváš

Česko, alespoň podle řetězců zde působících, je rájem kaváren. Loni sem vstoupila světová jednička Starbucks, která za rok otevřela devět kaváren, ale pouze v Praze. Rozvíjí se zde například Costa Cofee nebo původem český řetězec Air Coffee. Chystají se na náš trh vstoupit například řetězce Hard Rock Café či indický Cafe Day. Naopak ze svých pozic se stahuje polský řetězec Coffee Heaven.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank