11.09.2015

Legendární hračkářství míří do Prahy

Praha se stane domovem největší evropské pobočky hračkářství Hamleys. Master-franšízovou licenci pro Českou republiku získala firma Inexad.

Historicky první pobočka v tuzemsku by měla zahájit provoz v dubnu příštího roku. Nacházet by se měla v budově na rohu ulic Na Příkopě a Panská, kde dříve sídlila banka. Obchod o velikosti 6 tisíc metrů čtverečních by se měl stát nejen největším v Evropě, ale také druhým největším na světě.

Vánoce v hračkářství Hamleys Foto Hamleys

První obchod legendárního hračkářství Hamleys otevře své dveře českým zákazníkům v dubnu příštího roku. Investice do jeho výstavby přijde na 100 milionů korun.

Jak pro server iDnes.cz uvedl Pavel Čmelík, jednatel společnosti Inexad, investice do výstavby prvního obchodu Hamleys dosáhne zhruba 100 milionů korun. Společnost však počítá s dalším rozvojem obchodů, nikoli však masově. Rozvíjet značku Hamleys chce i v dalších středoevropských zemích. Inexad totiž získal licenci nejen pro tuzemský trh, ale také pro Polsko, Slovensko, Rakousko a Maďarsko.

Firma Inexad není na tuzemském trhu žádným nováčkem. Do České republiky totiž na základě master-franšízových licencí přivedla v minulosti britské módní značky jako T.M.Lewin nebo Barker. Stejně jako v jejich případě, i další pobočky Hamleys bude firma otevírat jako vlastní, nikoli prostřednictvím franšízových obchodů.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank