20.03.2009

Přibývají franšízy pro seniory

Stárnutí obyvatel Evropy již vycítily i mnohé firmy, které nabízejí služby pro seniory. Tento trend se dostává také do oblasti franchisingu.

Na veletrhu Franchise Expo Paris, jedné z největších evropských přehlídek franchisových systémů, významně vzrostla nabídka franchisových systémů orientovaných na služby seniorům. „Zatímco loni se na veletrhu představily dva takové systémy, letos již služby pro seniory do svého programu zahrnulo pět francouzských franchisových systémů. Určitě to vypovídá o rostoucí kupní síle této skupiny obyvatel,“ řekl Martin Jonáš z poradenské firmy PROFIT system, která jako jediná ze střední a východní Evropy měla na Franchise Expo Paris oficiální stánek.

V Paříži se letos představilo pět franchisových systémů, které poskytují služby seniorům

Franchising pro seniory také v Česku?

Podle Martina Jonáše se dá předpokládat, že během několika let budou vznikat franchisové systémy orientované na seniory také v Česku. „Je jen otázkou času, kdy se některá z firem na českém trhu rozhodne takovéto služby zasíťovat, nebo k nám vstoupí zahraniční franchisový koncept,“ uvedl Martin Jonáš. Francouzské systémy představené v Paříži zatím o rozvoji na českém trhu neuvažují.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank