12.10.2015

Služby pro všechny

Jaroslav Růta je jedním z podnikatelů, kteří se zapojili do projektu Pošta Partner. Následovat by ho měla řada dalších.

V rámci konceptu Pošta Partner podniká Jaroslav Růta již více než rok. Právě před touto dobou otevřel pobočku v Bedřichově na Liberecku. Původní pobočka České pošty v Bedřichově fungovala řadu let v pronajatých prostorách. Po výpovědi z nájemních prostor byla budoucnost pošty v Bedřichově v ohrožení.

Pobočka Pošta Partner v Bedřichově na Liberecku Foto Česká pošta

Česká pošta počítá do konce roku 2025 s převedením zhruba 2500 poboček na smluvní partnery. Zbylých zhruba 700 pošt má dle plánu zůstat páteřní sítí České pošty.

Po výpovědi z pronájmu byli lidé tři měsíce bez poštovních služeb. To pro místní znamenalo komplikace. Museli si pro dopisy nebo pro důchod dojíždět do vedlejší vesnice Janov nad Nisou. Navíc jsem už dlouho měl v hlavě plán, že chci začít v Bedřichově provozovat obchod, a tak jsem si řekl, že ve spojení s poštou by to bylo ideální,“ říká provozovatel Pošty Partner Jaroslav Růta.

Bedřichov jako inspirace

O chod obchodu a pošty se starají dvě zaměstnankyně. Obě jsou bývalé pošťačky. „Jsem moc rád, že obě mají dostatek zkušeností. To rozjezd Pošty Partner velice usnadnilo,“ pochvaluje podnikatel Jaroslav Růta. Pošta Partner v Bedřichově funguje jako plnohodnotná pošta. Poskytuje služby jako příjem a výdej zásilek, prodej cenin, příjem reklamací a vybrané služby Poštovní spořitelny, především operace Era platebními kartami a platebními kartami ČSOB - vklady, výplaty a příkazy, operace s vkladními knížkami.

To, že se v Bedřichově vydali správným směrem, potvrzuje zájem 12 kilometrů vzdálené obce Proseč nad Nisou zapojit se do projektu Pošta Partner také. Z toho důvodu se do Bedřichova přijeli zhruba před měsícem podívat i potenciální zájemci z Proseče. „Myslím si, že nejistota ze strany zájemců o provozování Pošty Partner v Proseči po exkurzi u nás opadla. Za rozjezdem takového projektu sice stojí spousta práce, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout,“ dodává Jaroslav Růta.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank