14.10.2015

Čisté prádlo v celé zemi

Cíl pro letošní rok má franšízová značka QuickWash jasný. Z Moravy chce proniknout i do Čech.

Otevřít minimálně tři nové pobočky, dvě z nich mít ve vlastních rukách, zbylé díky franšízantům. Takový je plán pro letošní rok společnosti Primus Laundry, která za franšízovým konceptem QuickWash stojí. Dá se říci, že polovinu cílů již firma dosáhla. „V průběhu června jsme otevřeli jednu vlastní pobočku v Havířově a máme vybrány prostory pro naši novou pobočku v Ostravě-Porubě,“ pozrazuje obchodní ředitel firmy Primus Tomáš Drga.

Chlapec vytahující prádloz pračky v pobočce konceptu Quickwash Foto QuickWash

Pro pobočky Quickwash jsou zajímavé zejména lokality v blízkosti obchodních center, přičemž se nemusí jednat o obří nákupní centra. V menších městech pak síť hledá lokality v blízkosti centra, nikoli však na pěší zóně. Důležitá je totiž dopravní dostupnost, a to jak městskou hromadnou dopravou, tak i vozem.

Bez zájmu však není ani franšízová nabídka firmy. „Momentálně vedeme jednání s několika zájemci z různých koutů republiky. V pokročilé fázi jsou pak jednání se zájemci v Praze a Českých Budějovicích. Doufáme, že se nám brzy podaří dovést jednání do zdárného konce a letos minimálně jednu franšízovou provozovnu otevřít,“ říká Tomáš Drga s tím, že v příštím roce by QuickWash chtěl otevřít 10 nových franšízových poboček.

Potenciál je velký

Fakt, že místo pro ně na tuzemském trhu místo je, potvrzuje přesvědčení Tomáše Drgy, že samoobslužná prádelna může úspěšně fungovat v každém městě s počtem obyvatel vyšším než 50 tisíc. Specifickým místem je pak naše hlavní město, kde je prostor minimálně pro 10 nových samoobslužných prádelen. Potenciál pro pobočky QuickWash na našem trhu je, a to nejen zde, ale také na Slovensku.

S ohledem na plán nabízet franšízové licence, věnovala firma Primus loňský rok testování. Jejím hlavním úkolem bylo zjistit, jak bude fungovat její první provozovna, kterou otevřela loni v květnu v Ostravě. „Potřebovali jsme se dozvědět, jaký bude o službu samoobslužného praní a sušení zájem, jaká bude skladba zákazníků a jaká jej jejich motivace do prádelny přijít a naši službu využít. Měli jsme dopředu vytvořené teoretické předpoklady, které byly součástí podnikatelského plánu, ale potřebovali jsme je porovnat se skutečností,“ popisuje Tomáš Drga.

Sledováním hospodaření provozovny se potvrdil postupný vzestup zájmu o služby, které QuickWash nabízí. To ostravské pobočce pomohlo překonat bod zvratu čtvrtý měsíc po otevření, uvažujeme-li přímé náklady, tedy bez splátky investice. „Kromě samotného fungování prádelny jsme loni testovali také zájem ze strany potenciálních investorů o otevření vlastní pobočky. I zde jsme mohli pozorovat pozvolný vzestup zájmu. Avšak najít optimální lokalitu pro umístění prádelny je těžký úkol a to je zřejmě důvod, proč otevírání nových poboček jde pomalu“ doplňuje Tomáš Drga.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank