22.10.2015

Itálie z Německa

Tuzemský trh láká další zahraniční gastronomické franšízové značky. Své místo zde najde i německé Vapiano.

Samoobslužná restaurace specializovaná na italskou kuchyni – to je franšízová síť Vapiano, která dle informací Hospodářských novin vstupuje na český trh. Celkem pět franšízových poboček zde má provozovat slovenská společnost Bencik Culinary Group. Stejný počet poboček tohoto řetězce chce otevřít i na domácím Slovensku.

Foto Vapiano Eesti

Veškeré jídlo podávané v restauracích značky Vapiano je vařeno před očima zákazníků. Italské speciality tak mohou jejich milovníci sledovat po celou dobu jejich přípravy.

Slovenská firma chce podle HN otevírat své restaurace primárně ve velkých městech a to v Praze a Bratislavě. Mířit plánuje na atraktivní lokality umístěné v centrech měst či v obchodních centrech s vysokou fluktuací lidí. Otevření prvních poboček je zatím v jednání. Ve hře je nová část nákupního centra Chodov či Nový Smíchov. Postupem času u nás chce firma otevírat i své vlastní gastronomické koncepty.

Původem německá značka Vapiano si od svého založení v roce 2002 našla své příznivce takřka po celém světě. Prostřednictvím prodeje franšízových licencí se rozšířila nejen po dalších státech Evropy jako Francie, Maďarsko, Rakousko nebo Velké Británie, ale její restaurace můžeme najít i ve Spojených tátech amerických, Mexiku, Brazílii, Austrálii nebo Číně.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank