06.11.2015

Růst a inovace

Známe držitelky Ocenění českých podnikatelek. Porota vybírala z téměř 90 finalistek.

Již poosmé byly v rámci projektu oceněny ženy-podnikatelky, jejichž firmy dosáhly v uplynulém roce úspěchu. Letošní ročník se může pochlubit tím, že opět zaznamenal větší zájem mezi přihlášenými podnikatelkami.

tiskova konference Oceneni ceskych podnikatelek, vitezky

Do Ocenění českých podnikatelek – OCP se mohou podnikatelky přihlásit na doporučení odborného garanta. Musí však splňovat základní kritéria. Musí být 100procentní majitelkou firmy a českou občankou. Podnikat musí minimálně čtyři roky.

Vítězkou v kategorii Malá společnost se stala Lucie Viterová, majitelka agentury Home Care Promedica, která poskytuje domácí zdravotní péči na základě indikace lékaře v domácím prostředí klientů. Druhé místo patří Petře Lauberové a její firmě AVIAN – M.Z., která působí v oblasti potravinářství. Třetí skončila Karolina Pokorná, majitelka společnosti Prokontrol zabývající se prodejem trezorových zámků.

V kategorii Středně velká společnost se na první příčce umístila Ivana Černohorská se svou firmou NC WEGA, která se zabývá zpracováváním plechu. Za ní skončila na druhém místě Olga Hyklová s firmou Advantage Consulting, což je česká personální agentura v oblasti Recruitmentu, která na trhu působí od roku 2002. Třetí místo patří Janě Kotkové, majitelce firmy Romex, která je dodavatelem stavebních prací a specializovaných řemesel.

Vítězkou kategorie Velká společnost se stala Jaroslava Valová, majitelka společnosti SIKO Koupelny. Druhé místo mezi velkými firmami patří Ivetě Kotenové a její společnosti DAMA, jež podniká v oblasti zajišťování veškerých hutních a spojovacích materiálů, včetně jejich úprav a dopravy. Třetí příčku obsadila Eva Pešková se společností Aliaz – Ocelové konstrukce, která dodává ocelové konstrukce velkým zákazníkům.

Originalita se cení

V rámci osmého ročníku byly uděleny i zvláštní ceny partnerů soutěže. Titul Výjimečná podnikatelka udělovaný pod patronací ČSOB získala Pavla Čechová Švepešová se společností Stroom Dub, která provozuje sociální centrum a poskytuje sociální služby. Cenu za výjimečný růst firmy pod patronací společnosti Microsoft si odnesla Eva Vejšická, majitelka společnosti Elron, jež působí v oblasti nakládání s kompostovatelnými odpady. Cena za inovativní řešení udělovanou pod patronací Allianz pojišťovny patří Terézii Svátové a její společnosti Terezia Company, která je v České republice průkopníkem výroby léčivých prostředků z hlívy ústřičné.

Na základě ratingu a skóringu odborného garanta projektu, kterým je CRIF – Czech Credit Bureau, bylo letos vybráno 17 929 obchodních společností vlastněných ženami.Do semifinále pak odborný garant nominoval a doporučil 649 českých podnikatelek s obratem od 10 milionů do zhruba 4 miliard korun ročně. Z tohoto počtu vzešlo 86 finalistek, které porotci osobně kontaktovali, protože v projektu se kromě ekonomických výsledků hodnotí také osobní a podnikatelský příběh.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank