25.03.2009

Century 21 spolkla giganta

Americký realitní franchisový řetězec Century 21 pohltil třetí největší domácí realitní kancelář Reality 21.

Řetězec Century 21, který vstoupil na český trh loni na podzim a má zatím jednu pobočku, tak od března výrazně posílil svou pozici především na realitním trhu v Praze. Reality 21 totiž obchoduje ročně nemovitosti za dvě miliardy korun, především v Praze, uvedl jako první server idnes.cz. Century 21 prodává své licence za 350 až 400 tisíc korun. Provize Reality 21 činí kolem 70 milionů korun ročně.

Po několikaměsíčním působení má Century 21 již pět poboček v Česku

Letos až 20 prodaných licencí

V letošním roce plánuje Century 21 prodat v Česku až 20 licencí. „Drtivou většinu z nich budeme prodávat v Praze, kde chceme vytvořit deset až 15 poboček, až poté půjdeme do regionů,“ řekl již dříve portálu FranchisingINFO.cz finanční ředitel Lubomír Milek. V současnosti má Century 21 pět poboček, uvedl server idnes.cz

Realitní sítě posilují

Century 21 není jedinou síťovou realitní kanceláří, která počítá s růstem. Další rozvoj plánuje také RE/MAX. Pravidelně ohlašuje nové úlovky také americká ERA Reality, která patří do stejné majetkové skupiny jako Century 21. Nezahálejí ani ryze české realitky. Na cestu franchisingu se na konci loňského roku vydala například brněnská Real Spektrum. Neslavně naopak skončily Arden Reality, které podle policie dluží svým klientům 17 milionů korun.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank