25.11.2015

Dairy Queen na námluvách

Mezinárodní značka, vlastněná společností kontrolovanou Warrenem Buffettem, má 6 tisíc fastfoodových poboček. Zájem má i o Česko.

V nabídce Dairy Queen najdou zákazníci hamburgery, hot dogy, hranolky, milkshaky i dezerty. První pobočka této dnes celosvětového řetězce vznikla ve Spojených státech amerických v roce 1940 a již o sedm let později měla síť zhruba 100 restaurací. V současné době najdeme značku na více než 6600 místech v 27 zemích světa. Dalším cílem expanze má být i Česká republika.

Dairy Queen Foto Dairy Queen

Více než 6500 poboček v 27 zemích světa. Tak vypadá síť fastfoodového konceptu Dairy Queen, jehož historie sahá až do roku 1940.

Majitelem Dairy Queen je holding Berkshire Hathway vlastněný podnikatelem Warrenem Buffetem. Pro rozšíření svého působení do Česka hledá firma tzv. area development franchise, který by její síť na našem území rozšiřoval. V příštím roce plánuje značka expandovat i do dalších zemí, a to konkrétně do Brazílie, Indie či Turecka. Před tím, než se vedení Dairy Queen rozhodlo vstoupit na tuzemský trh, expandovalo do Polska, kde má dnes tři úspěšně fungující pobočky.

V České republice to nebude mít značka se 75 letou tradicí nijak jednoduché. Bude se muset potýkat s poměrně velkou konkurencí, na kterou je však ze světa jistě zvyklá. I v Česku totiž působí její „rivalové“ jako McDonald´s, KFC, Burger King nebo Subway. Navíc zde funguje i řada tuzemských konceptů jako například Bageterie Boulevard, Parky´s nebo nový koncept společnosti Kofola NAGRILU.  

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank