02.12.2015

Byznys s předsevzetím

Tento rok byl pro síť Svět zdraví ve znamení expanze do Polska. Neopomněla však ani rozvoj v domácím Česku.

V současné době eviduje franšízová značka Svět zdraví 63 prodaných franšízových licencí, 60 z nich se již proměnilo ve fungující pobočky. Jen v letošním roce firma Sunkins, která za konceptem stojí, zprovoznila prostřednictvím franšízantů sedm poboček. Aktivní je však i na zahraničních trzích. Na sousedním Slovensku nyní najdeme 14 míst, kde výživoví specialisté radí klientům jak se správně stravovat.

svet zdravi doktor plan

Celková investice do otevření pobočky Světa zdraví se pohybuje zhruba od 350 do 700 tisíc korun. Závisí to na náročnosti úprav a velikosti provozovny.

Hlavním tématem pro Svět zdraví bylo však letos Polsko a vstup na tamní trh, kde momentálně funguje jedna pobočka, prodány jsou však již dvě franšízové licence. Jak říká Marta Nosková, výkonná ředitelka Sunkins, polský trh je specifický a od našeho a slovenského se liší. „Mezi Českem a Slovenskem, vyjma legislativy, žádný velký rozdíl nevidíme. Mentalita našich národů je velmi podobná. V Polsku je však podle mého názoru určitý rozdíl v chápání předplacených služeb,“ vysvětluje Marta Nosková s tím, že u nás jsou lidé zvyklí si služby předplácet na určitou dobu. V Polsku se naopak zaměstnanci Světa zdraví setkávají s dotazy typu – Budete tady ještě za půl roku?. „Z toho lze usuzovat, že v Polsku se otevírá mnohonásobně více konceptů než u nás, ale také jich mnohonásobně více do roka skončí,“ dodává Marta Nosková.   

Kila dolů vedou

Nikoho nepřekvapí, že v případě oblasti, ve které Svět zdraví působí, se projevuje sezónnost. Nezapírá to ani Marta Nosková. „S příchodem nového roku pravidelně sledujeme nárůst klientů spojený s předsevzetími, která si lidé dávají. V minulosti se v návštěvnosti negativně projevovaly letní měsíce. Postupem času však tento trend ustoupil a nyní je i období léta srovnatelné s celoročním průměrem,“ prozrazuje Nosková.

Důvodem eliminace tohoto trendu může být i směr, kterým se Svět zdraví v posledních letech vydal. Ačkoli stále nejvíce klientů přichází do jeho dveří s tím, že chtějí řešit redukci hmotnosti či zlepšit svůj zdravotní stav, nejsou jediní, kdo služby specialistů Světa zdraví vyhledává. V loňském roce síť připravila program „Výživa sportovců“, který je určen jak profesionálním, tak i amatérským sportovcům ke zlepšení jejich výkonnosti.

„Letos v září jsme spustili program zaměřený na výživu dětí, protože víme, že problém dětské obezity je v České republice stále aktuálnější. Navíc se na nás velmi často obraceli klienti z řad rodičů, kteří chtěli řešit stravování svých dětí,“ říká Marta Nosková a dále prozrazuje, že momentálně Svět zdraví připravuje program „Výživa diabetiků“, protože na základě vyhodnocení výsledků biochemických vyšetření klientů zjistil, že řada z nich je ve fázi prediabetu a nebo jsou již „přiznanými“ diabetiky. „Chystáme služby i pro další specifické cílové skupiny, kterým by úprava stravování pomohla. Chceme se věnovat například i výživě pacientů po onkologické léčbě,“ doplňuje Marta Nosková.   

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank