10.12.2015

Kvalitní a levné

Přesně takové jídlo chce zákazníkům nabízet franšízový koncept Poe-Poe, který je novinkou v Katalogu franšíz.

Na první pohled se může zdát, že kvalitní jídlo a nízká cena nejdou moc ruku v ruce. Nemyslí si to však tvůrci franšízové sítě Poe-Poe. „Jsme si vědomi toho, že v Evropě není koncept, který by se zaměřoval stejným směrem jako my a nabízel kvalitní, ale zároveň velmi dostupné jídlo. Právě proto jsme vytvořili koncept, který je zaměřený na obrat a garantujeme našim franšízantům nejlepší nákupní cenu surovin od našich dodavatelů, což dělá z našeho projektu byznys s rychlou návratností investice,“ říká Martin Kovářík, spolumajitel společnosti Industriale food, která za sítí Poe-Poe stojí.

Poe-Poe pobočka v Brně exteriér Foto Poe-Poe

Investice do otevření pobočky Poe-Poe se pohybuje od 2,5 do 5 milionů korun. Celková částka závisí na velikosti a typu konceptu.

Momentálně mohou milovníci dobrého jídla zajít do tří poboček v Česku, a to v Brně, Uherském Hradišti a Zlíně, kde je restaurace v rukách franšízanta. Jejich počet by se však měl v příštím roce i nadále zvyšovat. V příštích 12 měsících chce totiž firma, i za pomoci franšízových partnerů, otevřít čtyři nové pobočky. A to v Opavě, Olomouci a ani v Brně, kde již jedna restaurace funguje, není rozvoj u konce. Najít by zde měly své místo ještě další dvě provozovny.

Franšízový koncept Poe-Poe tvořila společnost Industriale Food tři roky, a to s cílem využít tento způsob rozvoje k rychlejšímu rozvoji sítě. „Do pěti let chceme s restauracemi Poe-Poe pokrýt velká města v České republice včetně několika poboček v Praze. Kvůli zaměření celého konceptu na obrat, nás zajímají pouze nejlepší lokality ve větších městech. Zaměřujeme se hlavně na pěší zóny s velkou průchodností,“ prozradil Martin Kovářík s tím, že do budoucna přichází v úvahu také expanze na zahraniční trhy. Těmi prvními, na které se chce síť zaměřit, jsou Slovensko a Chorvatsko.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank