28.01.2016

Z televize do sanitky

Původní profesí Jarmily Skopalové byla televizní dramaturgie. Zájem o péči a pomoc lidem ji však přivedl k franšíze Novodobá sanitka.

Jak sama říká, díky televizní dramaturgii pro ní není pojem licence ničím neznámým. Ty televizní se od těch franšízových totiž příliš neliší. „Koupíte koncept pořadu, který se vám líbí, a natočíte jej ve vlastní režii s vlastními lidmi. Majitel práv vám pomůže s veškerou technickou přípravou, provede vás přípravami k natáčení, pohlídá první díly, dostanete úvodní znělku i scénickou hudbu. Obsah si pak dodáte sami podle místních potřeb – třeba v případě soutěže otázky z místních zdrojů o věcech, které lidi ve vaší zemi zajímají,“ vysvětluje Jarmila Skopalová s tím, že přesně takový model očekávala i od vstupu do franšízového konceptu Novodobá sanitka. A nemýlila se.

Novodobá sanitka Foto Novodobá sanitka

Licence franšízové sítě Novodobá sanitka přijde zájemce na 100 tisíc korun. Měsíční franšízový poplatek činí 2000 až 4000 korun dle velikosti licencovaného území.

Franšízantkou této specifické sítě se stala Jarmila Skopalová v červnu roku 2014, kdy zahájila provoz pobočky v Jihlavě. Na konceptu oceňuje zejména to, že může těžit z jeho ucelenosti a rozšířenosti po celé republice. „Majitelka konceptu Novodobá sanitka Dita Freibergová se i v této ne příliš příznivé době pro podnikání snaží najít cesty, jak pomoci nám, franšízantům, kteří jsme od centrály v Teplicích vzdáleni. Pomáhá nám v kontaktu se samosprávou tak, abychom v jednotlivých regionech nepůsobili jako jedna malá firma, ale aby bylo patrné, že jsme firma s historií působící na celém českém trhu,“ vysvětluje Jarmila Skopalová.

Za hranice

Velkým přínosem pro síť je dle ní i fakt, že franšízor respektuje specifika jednotlivých regionů, kde její franšízoví partneři působí. „Například u nás na Vysočině se stále snažíme sloužit hlavně v malých obcích, a proto například musíme hodně přizpůsobovat ceny možnostem našich klientů,“ doplňuje Jarmila Skopalová.

Jen v loňském roce se síť Novodobá sanitka rozrostla o osm nových poboček, díky nimž se služba nabízející přepravu pro nemocné, kteří nemají od lékaře nárok na sanitní zdravotnickou přepravu, rozšířila do dalších regionů jako například Litoměřice, Praha, Most, Havířov nebo Pardubice. „Loni se nám podařilo také vytvořit nový vizuální styl naší sítě, který postupně zavádíme. Zaměřili jsme se na sjednocení reklamní a marketingové kampaně. Na přelomu roku jsme také spustili novou podobu webových stránek, které jsme daleko více zaměřili na naše klienty,“ vypočítává Dita Freibergová.

Pro letošní rok má však Novodobá sanitka plány zcela jiné. Nejenže chce i nadále rozšiřovat své působení, aby u nás její služby byly zákazníkům co nejdostupnější, ale plánuje i expanzi za hranice. „Hlavním cílem roku 2016 je zavedení našeho konceptu na území Slovenska. Od ledna tak na tamním trhu nabízíme franšízové licence,“ prozrazuje Dita Freibergová s tím, že zájem o ně je značný, a to jak u nás, tak i u našich východních sousedů.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank