01.02.2016

Na vítězné vlně

Fastfoodovému gigantu McDonald´s se podařilo ve čtvrtém čtvrtletí opět zvýšit tržby.

Ačkoli za celý loňský rok zaznamenal asi nejznámější franšízový řetězec na světě pokles tržeb o sedm procent, výsledky posledního kvartálu dávají tušit, že se mu opět začíná u zákazníků dařit. Po čtyřech letech se mu totiž podařilo zvýšit tržby o pět procent. Fastfoodové síti se dařilo zejména na čínském a ruském trhu, a pak také do v USA, kde zákazníci pozitivně reagovali na zavedení snídaňového menu do celodenní nabídky.

interier McDonalds McCafe

Českou síť McDonald´s tvoří 93 restaurací, které zaměstnávají více než 4000 lidí.

O 10 procent vzrostl také celosvětový zisk sítě, a to na 1,21 miliardy dolarů. Se zvyšováním obou ukazatelů, firma počítá i v následujících letech. Pomoci jim k tomu má i plán na další rozvoj sítě, ve kterém počítá s převedením zhruba 4000 restaurací po celém světě do rukou franšízantů. To by s sebou mělo přinést i úsporu nákladů, které dnes společnost McDonald´s za provoz těchto poboček vydává.

S realizací tohoto plánu počítá McDonald´s i v Česku. Na konci loňského roku totiž představila plán na navýšení podílu franšízových poboček na trhu, který dnes činí zhruba 70 procent. „Podporujeme české podnikatele a doufáme, že se řady našich franšízantů budou i nadále rozšiřovat. Vidíme totiž, že franšízanti přistupují k restauracím jako k rodinnému podniku, což je nespornou výhodou pro každou provozovnu, zaměstnance i zákazníky.,“ říká Tomáš Rogacz, generální ředitel společnosti McDonald´s ČR.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank