09.01.2008

500 nejlepších franchis světa: 7 eleven porazil Subway

Číslo sedm zřejmě přináší společnosti 7 eleven štěstí. V žebříčku 500 nejlepších franchisových sítí na světě byl ve znamení této americké firmy. Ta po sedmi letech vystřídala celosvětovou síť rychlého občerstvení Subway.

Žebříček nejlepších franchisových systémů na světě publikoval již po 29. časopis Entrepreneur. V letošním roce zaujala první pozici firma 7 eleven, která rozvíjí síť obchodů. Předstihla tak celosvětovou síť rychlého občerstvení Subway, která byla v tomto žebříčku číslem jedna předchozích sedm let.

Šťastná 7? 7 eleven po sedmi letech porazil Subway

Nejdůležitější kritéria, podle kterých se hodnotí firmy, jsou finanční kondice, velikost, růst počtu zákazníků, náklady na získání licence či podíl neúspěšných kandidátů.

Vítěz letošního ročníku provozuje přes 33 tisíc obchodů se zbožím denní spotřeby. Jak tvrdí představitelé firmy, každé čtyři a půl hodiny se otevře nový obchod 7 eleven. V České republice firma zatím nepůsobí. Naopak vítěz předchozích ročníků má v Česku sedm provozoven.

V první desítce se umístily většinou firmy, které působí také na českém trhu: Subway, KFC, McDonald’s či Re/Max. Mezi první desítkou jsou také InterContinental Hotels, Dunkin Donuts, Domino’s Pizza a Pizza Hut.

10 nejlepších franchisových systémů roku 2008 v anketě Franchise 500:

  1. 7-eleven
  2. Subway
  3. Dunkin’ Donuts
  4. Pizza Hut
  5. McDonald’s
  6. Sonic Drive In Restaurants
  7. KFC
  8. InterContinental Hotels Group
  9. Domino’s Pizza
  10. Re/Max

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank