03.04.2009

Subway vstupuje na Slovensko

První provozovnu otevře nejlepší franchisa světa v Trenčíně. Následovat budou letos i další restaurace.

Jeden z největších fast-foodových řetězců na světě, společnost SUBWAY, dnes vstupuje na slovenský trh. V Trenčíně otevírá svou vůbec první restauraci na Slovensku. „Slovensko je pro nás jedním z velmi zajímavých trhů, kde očekáváme vzhledem k dlouhodobému rozvoji ekonomiky další expanzi,“ řekl šéf SUBWAY pro střední a východní Evropu Martin Princ.

První slovenský SUBWAY přivítají v Trenčíně, následovat budou další.

Další čtyři Subway na obzoru

V letošním roce má SUBWAY, který se orientuje na přípravu a prodej zdravých sendvičů, v plánu otevřít celkem pět restaurací. „Vedle Trenčína to bude také Banská Bystrica, Bratislava, Košice a Piešťany. Čtyři z nich budou v obchodních centrech, pouze v Banské Bystrici jdeme do středu města,“ uvedl Martin Princ. SUBWAY tak letos na Slovensku vytvoří 40 až 50 nových pracovních míst.

Letos ve střední Evropě až 30 Subwayů

V pěti zemích střední Evropy chce SUBWAY letos otevřít téměř 30 restaurací, nejvíce v Polsku, kde by jich mělo vzniknout 20. V Česku chce letos otevřít tři nové restaurace. Ve střední Evropě - v Česku, Polsku, Slovensku, Maďarsku a Chorvatsku - provozuje SUBWAY celkem 47 restaurací, všechny na principu franchisingu. „Také na Slovensku budou všechny naše restaurace na principu franchisingu, tedy partnera - podnikatele,“ uvedl Martin Princ. V příštím roce by pak na Slovensku mělo vzniknout dalších pět nových restaurací se značkou SUBWAY.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank