03.02.2016

Cestovka na prodej

Antimonopolní úřad posuzuje plán na převzetí cestovní agentury Invia.cz. Rozhodnutí se může dotknout i franšízantů.

Zájem na koupi této největší tuzemské cestovní agentury má investiční skupina Rockaway podnikatele Jakuba Havrlanta. Informace vyplývají z oznámení, jež na svém webu zveřejnil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Skupina Rocaway již dříve oznámila převzetí internetového obchodního domu Mall.cz a srovnávače cen Heureka.cz. Díky koupi internetového prodejce zájezdů tak rozšíří své portfolio internetových obchodníků.

Pobočka Invie v modré a bílé barvě Foto Invia.cz

Společnost INVIA vznikla v roce 2000 s tehdejším názvem MojeDovolena.cz. Přejmenování firmy došlo v roce 2004. V Česku najdeme přes stovku většinou franšízových poboček.

V roce 2014 uskutečnila skupina Invia obchodní transakce v hodnotě 5,93 miliardy korun, což představuje 35procentní růst oproti roku 2013. Pro rok 2015 je v rámci celé skupiny očekáván nárůst celkové hodnoty transakcí o 25 procent, v letošním roce by pak měl nárůst činit 15 procent. Invia.cz počítá i s růstem počtu zákazníků. Těch by mělo za rok 2015 být téměř 160 tisíc, půjde tedy o zhruba 27procentní meziroční nárůst.

Během loňského roku se Invia.cz podařilo rozšířit síť na více jak 100 kamenných poboček, a to i díky spolupráci s partnery na bázi franšízingu. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže by měl rozhodnutí vydat do konce letošního února.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank