09.02.2016

Burgery za miliardy

Tržby McDonald´s v Česku stouply na historické maximum. Opět překonaly hranici 4 miliard korun.

Loňský rok byl pro fastfoodovou síť McDonald´s v Česku ve znamení zvyšování tržeb. Ty se meziročně zvýšily o více než 4,5 procenta na téměř 4,4 miliardy korun. Jedná se o nejvyšší tržby, kterých kdy tento fastfoodový gigant v Česku dosáhl.

interier McDonalds

Podle zprávy společnosti se na rostoucích tržbách podílejí nejen „stálice“ v nabídce jako burgery nebo hranolky, ale stoupá i obliba kavárenského konceptu McCafé. Své fanoušky si pak u nás našla i snídaňová menu.

V České republice provozuje síť McDonald´s 93 restaurací, ve více než 100 zemích světa pak má dalších 36 tisíc provozoven. „Česko pro společnost představuje stabilní trh. Již několik let po sobě zde roční tržby přesahují částku 4 miliard korun. S více než pěti tisíci zaměstnanci se řadíme k vůbec největším zaměstnavatelům v oblasti gastronomie u nás,“ říká Tomasz Rogacz, generální ředitel McDonald´s ČR s tím, že ve zvyšování počtu zaměstnanců chce firma u nás i nadále pokračovat. Momentálně zde hledá zhruba 300, nejčastěji na plný pracovní poměr.

McDonald´s u nás loni v listopadu spustil první pilotní projekt restaurace se samoobslužnými kiosky. Tu můžeme najít v Praze na Jižní spojce. Druhá v tomto novém konceptu byla otevřena 21. ledna v Praze Štěrboholech. Další budou následovat. McDonald´s ČR chce tímto zákazníkům nabídnout pohodlnější systém objednávek, ale také mít díky novému systému možnost v budoucnu rozšiřovat nabídku jídla. Tento směr se ukázal být úspěšný i v zahraničí.

Celosvětově byl loňský rok pro franšízovou síť McDonald´s ve znamení poklesu tržeb o 7 procent. Jak jsme však již dříve informovali, výsledky posledního kvartálu roku 2015 dávají tušit, že se mu opět začíná u zákazníků dařit. Po čtyřech letech se mu v něm totiž podařilo zvýšit tržby o pět procent.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank