10.02.2016

Letos dalších 200

Právě tolik poboček chce v roce 2016 převést Česká pošta na franšízy.

Momentálně v Česku funguje v rámci projektu Pošta Partner více než 100 poboček, což znamená, že se České poště podařilo splnit plán, který si pro rok 2015 dala. Pro letošek si tak stanovila ambicióznější cíl. Chce totiž v roce 20016 uzavřít dalších 200 smluv na provozování poboček Pošty Partner. Ty často uzavírá jak se samotnými obcemi, tak i s podnikateli, kteří díky tomuto projektu mohou například doplnit služby, které poskytují v rámci svého současného podnikání.

Česká pošta Chřešťovice Foto Česká pošta

Na konci letošního roku by mělo být do projektu Pošta Partner zapojeno zhruba 300 poboček.

Jak Česká pošta uvádí, ohlasy od občanů obcí, kde již byly Pošty Partner zavedeny, dokazují, že občané jsou s těmito provozovnami spokojeni a oceňují například příznivější rozsah hodin pro veřejnost. I proto se státní podnik neustále snaží rozšiřovat portfolio služeb, které mohou franšízové pobočky svým zákazníkům nabízet. Nově si tak mohou klienti Pošta Partner ve své pobočce dobít kredit svých mobilních telefonů, anebo zkusit své štěstí díky koupi stíracích losů. Zájemcům z řad provozovatelů stačí podepsat dodatek ke stávající smlouvě a objednat zmíněné služby.

Česká republika v současné době disponuje nejhustší poštovní sítí v celé Evropě. Na rozdíl od většiny evropských zemí je však jen malá část z nich provozována smluvními partnery. Změnit tuto situaci a přiblížit se tak trendu, který platí v celém světě, se chce díky projektu Pošta Partner. V rámci něj chce Česká pošta do roku 2025 převést zhruba 2500 svých poboček do rukou partnerů. Zhruba 700 si jich pak plánuje ponechat ve své páteřní síti.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank