29.02.2016

Do Prahy i regionů

Loni otevřela síť restaurací Poe-Poe první franšízovou pobočku. Letos by měly zahájit provoz čtyři další.

Zároveň se tomuto poměrně novému franšízovému řetězci v průběhu loňského roku podařilo otevřít i další vlastní provozovny v Brně. Z jihomoravské metropole by v průběhu následujících 12 měsíců značka ráda vyrazila i do našeho hlavního města. Již dnes zde pracuje na otevření franšízové pobočky. Nejen Praha však síť Poe-Poe láká. Se svým konceptem chce proniknout i do dalších měst. Franšízy by letos ráda „rozjela“ i v Opavě, Ostravě a Prostějově.

Poe-Poe pobočka v Brně exteriér Foto Poe-Poe

Výše investice do franšízové provozovny, včetně licenčního poplatku, se pohybuje od 2,5 do 5 milionů korun. Konečná částka samozřejmě souvisí s velikostí pobočky.

Boje s konkurencí se Poe-Poe nebojí. Tedy alespoň podle Martina Kováříka, spolumajitele společnosti Industriale food, která za konceptem stojí. Doposud totiž dle jeho vyjádření na našem trhu nenašli žádný podoobný systém, který by filozofii a strategii Poe-Poe konkuroval. „Jen pro představu, celou pizzu o průměru 30 centimetrů prodáváme za 56 korun. Všechny produkty, které mají naše restaurace v nabídce, jsou připravované z kvalitních a čerstvých surovin přímo před zákazníkem. Při pečení oné zmíněné pizzy používáme takovou technologii, díky níž jsme minimalizovali lidský faktor. To nám umožňuje zaručit stálou kvalitu našich produktů a zároveň nízkou cenu,“ vysvětluje Martin Kovářík.

Právě tato „výhoda“ může stát i za zájmem o franšízové licence, které společnost Industrial food eviduje. Musí se však vypořádat s jedním „problémem“. „Náš rozvoj v současné době brzdí akorát malá nabídka kvalitních obchodních prostor na velmi frekventovaných místech, které jsou vhodné pro náš koncept,“ říká Martin Kovářík.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank