08.03.2016

S investorem za hranice

Česká franšízová značka Fruitisimo otevírá první pobočku v Maďarsku. Další zahraniční trhy mají následovat.

Žádný aprílový žert, ale nová pobočka v budapešťském nákupním centru Alee, čeká franšízovou síť Fruitisimo 1. dubna. Po 13 letech se totiž zakladatelé společnosti Fruitisimo Group Jan Hummel a Tomáš Lichtenberg rozhodli vyslyšet nabídku investorů. Díky nim má společnost v plánu zaměřit se na růst sítě poboček, a to nejen u nás, ale i v cizině.

Pobočka Fruitisimo v nákupním centru Foto Fruitisimo Group

Meziroční tržby Fruitisimo Group rostly v roce 2015 v Česku i na Slovensku o 32 procent. Nejlepšímu baru se zvýšily o 48 procent. V rámci firmy i franšízových provozoven dalo Fruitisimo Group práci dalším 82 zaměstnancům.

Našimi investory jsou dvě soukromé osoby, pánové Leoš Navrátil a Josef Soukal, které mají v oblasti investování dlouholeté zkušenosti. Na denním chodu firmy se podílet nebudou, jejich kompetence je ve finanční stránce rozvoje nebo při jednání s bankami,“ vysvětluje roli investorů Jan Hummel s tím, že před uzavřením transakce probíhala zhruba dvouletá vyjednávání a podíl, kterého investoři dosáhli činí 30 procent.

V uplynulém roce skupina Fruitisimo Group uvedla nový koncept HOME OFFICE Bistro & Coffee, pod kterým byly otevřeny čtyři provozovny v Praze. Dále bylo otevřeno šest Fruitisimo barů v Česku, pojízdná provozovna Juice Bus a dva ovocné Fruitisimo bary na Slovensku. V roce 2016 plánuje firma kromě již zmíněné expanze na maďarský trh, otevřít otevřít 14 nových ovocných barů Fruitisimo, 10 bistro-kaváren Home Office a pilotně otestovat nový gastronomický koncept. „Věříme také, že se nám s každým dalším rokem podaří uvést Fruitisimo vždy na nový zahraniční trh,“ doplňuje k plánované expanzi Hummel.

 

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank