08.04.2009

Banky se do franšízy nehrnou

mBank bude v Česku zřejmě na dlouho jediná, která se pustí na cestu rozvoje franchsingu. Ostatní české banky se do tohoto způsobu rozvoje své sítě nehrnou.

mBank by měla rozjet svůj franchisový program zřejmě již letos. Za ní však azeje velká mezera. Ostatním bankám se totiž do rozvoje poboček pomocí franchisy, přestože je to ve světe celkem běžné, nechce. Světlou výjimkou je snad jen Poštovní spořitelna. Vyplývá to z průzkumu portálu FranchisingINFO.cz mezi domácími bankami.

mBank zřejmě u nás v rozvoji franchisingu nikdo brzy následovat nebude

Není k tomu důvod?

Téměř ze všech bank zní: „S budováním franchisových poboček nepočítáme, nevidíme k tomu jediný důvod. Budujeme síť vlastních poboček s vlastním personálem, franchiza není rozhodně směr, kterým bychom se chtěli ubírat,“ říká například mluvčí Raiffesisenbank Tomáš Kofroň. O tomto kroku neuvažuje ani Česká spořitelna, která má již nyní 670 poboček. „Možná pro menší banky, které nemají takovou produktovou škálu a komplexní poradenství je tato cesta možná,“ dodává mluvčí Krystina Havligerová. O franchisu nemají ale zájem ani menší banky jako LBBW Bank nebo Volksbank.

Světlou výjimkou Poštovní spořitelna

O franchise prozatím neuvažuje ani Poštovní spořitelna, která má své pobočky především na poštách (Mimochodem samotná Česká pošta již o franchisingu uvažuje.). Do budoucna je však nevylučuje. „Nicméně do budoucna tuto možnost nemůžeme vyloučit, zejména proto, že zkušenosti s tímto druhem obchodu má již naše belgická mateřská společnost,“ řekla portálu FranchisingINFO.cz mluvčí Denisa Salátková.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank