18.03.2016

Sázka na technologie

Franšízová síť McDonald´s otevřela již třetí restauraci v novém konceptu a chystá další novinky.

Technologie vládnou světu a není proto divu, že technologické inovace do své sítě zahrnuje i franšízová značka McDonald´s, a to i v České republice. Díky nim si mohou zákazníci již tří poboček objednat své jídlo prostřednictvím samoobslužných kiosků, nejnověji v Praze na Jižní spojce. Zde jde o druhou restaraci tohoto typu. S otevíráním takto inovovaných poboček začal fastfoodový řetězec na konci loňského roku.

Samoobslužný kiosek v restauraci McDonald´s Foto McDonald´s

Do budoucna by zavedení samoobslužných kiosků v síti McDonald´s mělo vést ještě k dalším inovacím, a to zejména k možnosti sestavit si vlastní složení burgerů, čímž dojde i k rozšíření nabídky jídel.

Během letošního roku by chtěl McDonald´s u nás do „nového hávu“ předělat 30 procent pobočkové sítě, včetně franšízových restaurací. Jak prozradila ředitelka PR komunikace McDonald´s ČR Zuzana Svobodová, redesign každé restaurace vyjde zhruba na čtyři miliony korun. „Vzhledem k pozitiivním reakcím našich zákazníků věříme, že investujeme správným směrem,“ doplňuje Svobodová.

Díky zavedení samoobslužných kiosků mají zákazníci čím dál více objednávky ve svých rukách. Kromě klasické objednávky na pokladně si mohou ve vybraných restauracích navolit menu na dotykové obrazovce a zaplatit kartou. S obsluhou se tak setkávají až u výdeje hotového jídla. „Každý zákazník je jiný, a podle toho chceme ke každému přistupovat. Pokud někdo nemá chuť s obsluhou komunikovat, je tu pro něj samoobslužný kiosek. Prostřednictvím něj může učinit objednávku podle své chuti, kartou zaplatit a právě připravené jídlo si vyzvednout,“ říká Zuzana Svobodová s tím, že samozřejmě pro zákazníky, kteří raději komunikují s „živou“ obsluhou je zde možnost nechat se obsloužit klasicky u pultu.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank