09.04.2009

Starbucks zamířil do Polska

Také Poláci si od pondělka mohou zajít na kávu v umělohmotném kalíšku od franchisového řetězce Starubcks, který v úterý svou první kavárnu ve Varšavě.

Více než rok po Česku se kávy Starbucks dočkají také Poláci. Přestože licenci na provozování kaváren vlastní polská firma AmRest, otvírá se první polský Starbucks poté, co v Česku firma rozjela devět provozoven. „Starbucks dlouhou dobu čekal na správnou příležitost vstoupit na polský trh,“ řekl v tiskové zprávě Drew O’Malley, šéf polského AmRestu, který vlastní Francoisovou licenci Starbucks na Polsko, Maďarsko a Česko.

Na kávě Starbuacks si pochutnají i Poláci

Střední Evropa pro Starbucks důležitá

Střední a východní Evropu považuje Starbucks, který se potýká s problémy především v USA a Austrálii, kde zavírá stovky restaurací, za velmi významný. „Polsko, stejně jako zbytek střední a východní Evropy, představuje území s významným růstovým potenciálem pro Starbucks,“ řekl Buck Hendrix, šéf Starbucks pro Evropu, střední Východ a Afriku, kde řetězec provozuje 1550 restaurací ve 27 zemích.

Starbucks – světový gigant

Starbucks, který vznikl před téměř 40 lety, je největší kavárenský řetězec na světě. Provozuje celkově přes 30.000 restaurací po celém světě. V Česku by ho měla brzy následovat i světová dvojka Gloria Jean´s coffees.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank