30.03.2016

Pomoc na startu

Lenka Chaloupková dostala nabídku provozovat pobočku Pošta Partner v Zákolanech na Kladensku. Po krátkých úvahách na ni kývla.

Díky tomu nepřišli zákolanští o nabídku poštovních služeb, ale získali i něco navíc. Starostka obce totiž měla s prostorem, kde by se pobočka měla nacházet, netradiční plán. „Myšlenkou paní starostky bylo, aby celý prostor Pošty Partner byl trochu jiný, aby byla zakomponována do jakési kulturní místnosti, a aby tento projekt oživil celou obec a také aby Pošta Partner měla delší provozní dobu,“ vysvětluje Hana Tmejová, ředitelka pobočkové sítě České Pošty s tím, že hned od začátku bylo jasné, že poštovní pobočku nebude provozovat sama obec, ale jedna z jejích obyvatelek.

Česká pošta Zákolany Foto Česká pošta

Aby byl začátek provozu zákolanské pošty hladký, nabídla Česká Pošta paní Chaloupkové pomoc na první dva týdny. Následně se rozhodne, zda bude potřeba podporu prodloužit, nebo již vše poběží hladce.

Volba padla právě na Lenku Chaloupkovou, které po ujištění, že se jí do začátku dostane ze strany České Poštu pomoci v podobě zaškolení, nabídku přijala. „Vloni mi skončila mateřská dovolená, a když jsem si hledala nějaké zaměstnání, tak mě oslovila místní paní starostka, jestli bych nechtěla poštu provozovat. Začala jsem uvažovat, ale chtěla jsem ještě něco k tomu. Napadlo mě otevřít si galanterii nebo papírnictví. Nakonec jsem se jednou v noci probudila a řekla si – kavárna a čajovna, to bude to pravé,“ vzpomíná Lenka Chaloupková.

Pobočka v Zákolanech je jednou z dalších, jež chce Česká pošta převést do fungování na bázi franšízingu v rámci programu Pošta Partner. V něm na začátku roku fungovalo více než 100 pošt a letos by se jejich počet měl rozšířit o dalších 200. Do konce roku by pak mělo nést označení Pošta Partner 2500 poboček, 700 si jich Česká pošta plánuje ponechat ve své páteřní síti.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank