05.05.2016

Franšíza Hamleys v Praze

Společnost Inexad získala licenci legendárního britského hračkářství Hamleys. Nyní otevírá první obchod ve střední Evropě.

Světový prodejce hraček Hamleys otevírá 5. května 2016 v české metropoli pilotní obchodní dům, který bude jedním z největších hračkářství na světě. Na ploše více než 6 000m² spojí do jednoho prodej hraček a zábavní park, nabízející mnoho příležitostí pro dětské vyžití. Držitel licence zrenovoval pro místo nového hračkářství obchodní prostory bývalé banky v lukrativní ulici Na Příkopě a od atraktivního místa v centru Prahy si slibuje, že se stane jednou z hlavních lákadel pro návštěvníky hlavního města.

Hamleys_otevření Foto Hamleys

„Díky partnerství máme v Praze možnost rozvíjet zákaznickou zkušenost v našem pojetí tak, aby byla ještě více nezapomenutelná,” říká k otevření pražského hračkářství generální ředitel Hamleys Gudjon Reynisson.

Projekt do Česka uvádí bývalý bankéř Pavel Čmelík, který jako ředitel společnosti Inexad přivedl na tuzemský trh i jiné britské značky, např. pánskou módu T.M.Lewin nebo luxusní boty Barker. Firma vlastní licenci pro celou střední Evropu a v budoucnu plánuje rozšiřovat značku Hamleys i do dalších zemí regionu. Investice v centru metropole překročila 100 milionů korun. Další obchod takto velkého rozsahu se však již neplánuje. Inexad chce zajistit exkluzivitu budoucím partnerům, proto se počítá jen asi s 20 dalšími obchody. „Hamleys Praha otevíráme proto, abychom dětem plnili sny. Máme vyškolený tým demonstrátorů hraček a bavičů a chystáme spoustu překvapení, která zákazníci nikdy předtím nezažili,“ láká do nového obchodu Hamleys Pavel Čmelík.

Vstupem Hamleys na český trh vznikne velkým řetězcům jako Sparkys nebo Bambule nová konkurence. Přestože se na hračkářském trhu pravděpodobně uživí více velkých hráčů, bude Hamleys svým pilotním místem silně konkurovat zákaznicky atraktivní kombinací nákupů a interaktivní zábavy pod jednou střechou. Změnu má přinést i přístup zákazníků k nejnovějším hračkám. Hamleys totiž plánuje část sortimentu v Česku nabízet ve stejnou dobu jako zákazníkům britským, což dosud na tuzemském trhu nebylo běžné. V současnosti jsou na českém trhu hraček kromě partnerských řetězců Bambule a Pompo aktivní ještě HM Studio, Dráčik nebo polský Smyk. Celkový roční obrat trhu s hračkami je asi šest miliard korun.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank