03.05.2016

Franšíza na Floridě

Po otevření londýnské Konopné lékárny plánuje tuzemský provozovatel Carun Pharmacy expandovat do USA.

Franšízovému konceptu Konopná lékárna, který vstoupil na britský trh loni v květnu, se daří zvyšovat prodeje. Česká společnost Carun Pharmacy, která lékárny provozuje, má kvůli slibným výsledkům velké plány a chce v ostrovní zemi otevírat nové lékárny. V blízké budoucnosti se však chystá vstoupit i na americký trh.

Konopný shop obrazek prodejny Foto Carun Pharmacy

Společnost Carun Pharmacy plánuje do konce roku rozšířit počet lékáren ve Velké Británii na čtyři. Kromě expanze do USA se chystá rozšiřovat síť i v Evropě, např. na Slovensko.

Carun Pharmacy plánuje ve Velké Británii do roka zprovoznit další tři franšízové lékárny a pro distribuci chce využívat zavedených domácích sítí. Přestože se daří navyšovat prodeje zdravotnických a kosmetických produktů, nepostupuje distribuce tak rychle, jak původně firma očekávala. Rychlejšímu rozšíření výrobků brání nejistota ohledně limitů CBD a THC v produktech. „O limitech těchto látek se toho stále ví příliš málo. Čekáme nyní na povolení vlády a poté budeme mít takříkajíc zelenou,“ popisuje současný stav generální ředitel Carun Pharmacy pro Velkou Británii Michal Takáč s tím, že Britové začínají pomalu chápat výhody konopných léků a proto společnost věří, že se jim podaří v Británii dále expandovat.

Rozšiřování sítě konopných lékáren však Velkou Británií nekončí. „V řádu několika týdnů se počítá s otevřením kamenné lékárny na Floridě, čímž se koncept dostane do USA,“ říká o zahraničních plánech Jiří Stabla, zakladatel a ředitel Carun Pharmacy a sítě Konopných lékáren. Z dalších zemí je Konopná lékárna aktivní například v sousedním Slovensku, kde v tuto chvíli řeší výhradní zastoupení.

Společnost Carun Pharmacy se zaměřuje na výrobu a distribuci zdravotnických, kosmetických a potravinových produktů založených na konopí. Její výrobky jsou založené na odrůdě, která neobsahuje látky v psychoaktivním množství. Kromě rozšiřování lékáren v zahraničí se firmě daří expandovat i na tuzemském trhu. Carun Pharmacy zprovoznila novou lékárnu v Hlučíně a v blízké budoucnosti se otevře další v Českém Těšíně. Na domácím trhu tak má firma celkově 14 franšízových lékáren.

 

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank