06.05.2016

Květen ve znamení franšízingu

Ve čtvrtek 26. května se uskuteční 14. ročník konference Franchising Forum, tentokrát s podtitulem Krok za krokem k franšíze.

Letošní konference, kterou pořádá Česká asociace franchisingu, se zaměří na praktické rady týkající se podnikání pod zavedenou značkou. Návštěvníci konference se mohou těšit na informace nejen o aktuálním vývoji na trhu, ale také o tom, jak na tvorbu franšízového manuálu, na komunikaci s médii a marketing.

caf franchising forum Foto Česká asociace franchisingu

Letošní ročník konference FRANCHISING FORUM 2015 se koná ve čtvrtek 26. května v budově OKsystem v Praze na Pankráci.

Součástí programu bude i několik odborných panelových diskuzích, ve kterých zasednou nejen zástupci franšízových sítí. Se svými zkušenostmi se podělí například Franchise Manager společnosti McDonald´s Czech and Slovak Republic Petr Zlínský, majitel sítě OXALIS Petr Zelík, manažer projektu OK Point Radim Štantejský nebo franšízová manažerka sítě Uzenářství Chodura Hana Zapletalová.

Boj o titul

Letos poprvé bude součástí konference Franchising Forum 2016 také předávání cen soutěže Franchisa roku. Pro 1. ročník soutěže vyhlásila ČAF tři soutěžní kategorie. Kategorie Franchisor roku ocení kvalitní tuzemský nebo zahraniční koncept. Ve druhé kategorii Skokan roku uspěje koncept, který v uplynulém roce otevřel nejvíce franšízových poboček. V rámci kategorie Cena ČAF za podporu a rozvoj franchisingu, kdy cenu uděluje Správní rada Asociace, bude oceněn projekt, jež se zasloužili o pozitivní rozvoj franšízingu u nás.

„Záměrem soutěže Franchisa roku je zviditelnění franšízingu jako jedné z možných, prosperujících a solidních forem podnikání a představení kvalitních franšízových konceptů, které fungují na bázi čistého franšízingu a dodržují Etický kodex franšízingu. Chceme cíleně udělit ocenění těm konceptům, které představují kvalitu na trhu a mají dobré výsledky,“ říká prezident České asociace franchisingu Jan Gonda.

O titul Franchisor roku se utká pět značek, které postoupily do druhého finálového kola. Jde o gastronomické řetězce Bageterie Boulevard, CrossCafe a Ugova čerstvá šťáva, síť obchodů s čajem a kávou Oxalis a společnost Novodobá sanitka, která zajišťuje přepravu nemocných k lékaři či do nemocnic. Z těchto pěti finalistů vzejde vítěz po absolvování osobních rozhovorů s porotci soutěže.

Příležitost pro každého

Akcí propagujících franšízing není nikdy dost. A proto se už nyní můžete těšit na listopadový Veletrh Franchisingu, který se v Praze uskuteční historicky poprvé. Bude součástí Summitu Týdne podnikání, největší podnikatelské události v Česku. Společnost PROFIT system, která je pořadatelem veletrhu, pražskou akcí navazuje na úspěšné Franchise EXPO, kterou již řadu let pořádá v polské Varšavě. Hlavním cílem veletrhu je zprostředkování kontaktu mezi vystavujícími franšízory a lidmi zajímajícími se o rozjetí vlastního byznysu.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank