11.05.2016

Útěkem k byznysu

Puzzle Room hledá franšízanty, kteří chtějí provozovat únikové hry už od jedné místnosti. Prostor musí zahrnovat hrací plochu o rozloze 15–25 m².

Puzzle Room Prague, která v současnosti provozuje pobočky na dvou pražských lokacích, má zájem o spolupráci s franšízanty a partnery, kteří by chtěli rozjet podnikání v oblasti únikových her. „Firma vlastní celkově devět unikátních místností, jejichž názvy se dají přizpůsobovat lokálním podmínkám. Kromě designu místností vlastníme rovněž aplikace na tablety, díky nimž je možné hrát únikové hry i ve veřejném prostoru,“ říká spolumajitelka konceptu Kristina Benkovičová. Puzzle Room provozuje únikové hry i ve švýcarském Curychu a v Brazílii.

Úniková hra Foto Puzzle Room

„Osvědčený model ušetří franšízantovi čas, energii a v neposlední řade i peníze, které by byly jinak vynaložené na vymýšlení, testování a zdlouhavé dolaďování chyb,“ říká o výhodách franšízové spolupráce spolumajitelka konceptu Puzzle Room Kristína Benkovičová.

Koncept Puzzle Room vznikl z nápadu přenést počítačovou hru do reality. Z amerického Silicon Valley se původně nekomerční záměr přenesl prostřednictvím mezinárodních odborníků, kteří se na vývoji podíleli, do Japonska a do Maďarska, které je považováno za kolébku únikových her v Evropě. „Se spolumajitelkou jsme se s únikovými hrami poprvé seznámily v Budapešti a ihned nás nadchly. Začaly jsme si pohrávat s myšlenkou rozšířit koncept do Česka. Nyní máme v Praze čtyři místnosti a byly bychom rády, kdyby se nám v tomto roce podařilo prodat tři franšízové licence i do krajských měst,“ popisuje plány na tento rok Kristina Benkovičová.

Puzzle Room nabízí zájemcům o koncept franšízovou spolupráci nebo partnerství. V rámci licence získává franšízant design her, školení, marketingovou podporu a supervizi. V rámci této formy spolupráce hradí franšízant zpětně roční poplatek 20 tisíc korun, neplatí však žádné procento ze zisku. Franšízor kromě podpory garantuje územní exkluzivitu do vzdálenosti 100 kilometrů od místa provozování hry. V případě uzavření partnerství získává kupující pouze design místnosti za jednorázový vstupní poplatek 59 tisíc korun, nedostává však průběžnou podporu, kterou nabízí franšízová spolupráce.V hledání spolehlivého partnera jsme velmi důslední. Jde nám především o to, najít v něm nadšení pro byznys únikových her jako máme my,“ popisuje Kristina Benkovičová vhodného kandidáta.

Zprovoznění únikové hry vyjde minimálně na 100 tisíc korun. Konečná částka závisí na velikosti provozovny, počtu herních místností a výběru konkrétního designu. Za franšízovou licenci zaplatí zájemci 95 tisíc. Místnosti by měly mít rozlohu 15 - 25m² podle typu únikové hry a je třeba počítat i s recepcí o 10 m² pro vítání hráčů, se skladem na náhradní díly a s toaletou. Vzhledem k povaze her je možné využít i sklepních prostor.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank