26.05.2016

S kávou na trh

Před 27 lety začala PJ´s Coffee v americkém New Orleans rozšiřovat franšízovou síť. Nyní hledá exkluzivního partnera pro tuzemský trh.

PJ´s Coffee má již téměř 40 let dlouhou tradici. Firma byla založena v roce 1978 Phyllis Jordanovou, která otevřela nejprve obchody s praženou kávou a s čaji a o něco později je doplnila o kavárny. Ty docela pochopitelně nesly název vytvořený z iniciál jejího jména: PJ. Od počátku obchody nabízely kávu top kvality a i dnes je „černý nápoj“ připravován z nejlepších arabských kávových zrn pocházejících ze Sumatry, Etiopie, Kolumbie nebo z Keni. Zákazníkům je podávána klasická černá káva, espresso a rozmanité druhy ledových káv připravovaných způsobem, který chrání jedinečnou chuť a vůni kávových zrn. Kavárny navíc nabízejí koktejly, džusy, čaje, horké čokolády nebo čerstvé pečivo a saláty.

PJ´s Coffee interier Foto PJ´s Coffee

Od zájemce o franšízu se očekává, že bude schopen zajistit nemovitosti v atraktivních lokalitách. Rozloha prostor by se měla pohybovat mezi 30 až 150 m² podle toho, zda se bude jednat o stánek nebo klasickou kavárnu.

Koncept PJ´s má celkově na 70 kaváren v USA, přičemž franšízová síť, rozvíjená od roku 1989, má zatím 20 provozoven. Podle Williama Edwardse, ředitele společnosti Edwards Global Services, která má na starosti rozvoj franšízové sítě, by firma ráda navázala spolupráci s partnerem, který je odhodlaný rozvíjet koncept PJ´s Coffee na tuzemském trhu.

„Zájemcem o franšízu by měla být silná, tržně orientovaná společnost, která se pohybuje v sektoru gastronomie. Očekáváme, že bude znát dobře lokální trh a zvyky zákazníků. Vhodný kandidát musí mít především dostatečné finanční prostředky, aby se mohl ujmout exkluzivní licence a uvést do provozu alespoň pět nových kaváren,“ popisuje vhodného kandidáta William Edwards s tím, že franšízant musí počítat s minimální investicí 2 milionů dolarů.

Franšízor poskytuje kromě licence pomoc při výběru vhodné lokality, společný marketing a školení. „Vlastní trénink ve Spojených státech trvá od dvou do čtyř týdnů a je povinný jak pro budoucího partnera, tak pro  jeho zaměstnance, kteří se budou podílet na otevření, chodu a řízení kaváren,“ komentuje podmínky udělení licence William Edwards.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank