03.06.2016

Teta mění tvář

Největší franšízová síť drogerií pokračuje v zásadní přeměně designu. Původní Teta ponese jméno TOP drogerie.

Na českém trhu dochází k jednomu z největších rebrandingů jedné značky. Společnost p.k.Solvent, která provozuje jak vlastní, tak franšízové drogerie Teta, totiž v rámci přibližování se zákazníkům postupně ve svých prodejnách vytváří atraktivnější prostředí pro nákup drogistického zboží. Rebranding jedné z největších tuzemských sítí drogerií se týká asi 800 obchodů v Čechách a na Slovensku a celý proces by měl být ukončen v průběhu následujících pěti let.

teta prodejna Foto Teta drogerie

Franšízanti budou profitovat z nového designu prodejen, který sjednocuje celkový prostor a člení ho tak, aby byl nákup co nejpohodlnější. Nový design prodejen mění i osvětlení nebo regálové systémy.

Vývoj nového designu trval půl roku a zahrnuje kromě duhového loga i nové interiérové vybavení a uspořádání prodejen. "Vybavení bylo testováno na reálné prodejně postavené ve skladové hale. Toto období trvalo šest měsíců a poté následovala fáze realizace“ říká Alice Habartová, marketingová ředitelka společnosti Moris, která má celý proces rebrandingu na starosti.

Pro podnikatele, kteří se nechtěli změny designu zúčastnit, byla vytvořena značka TOP drogerie, která zachovává stávající stav uvnitř prodejny a jedinou novinkou je obměna vývěsního štítu. Počet franšízantů TOP drogerií je asi 80%, počet franšízantů v případě nové Tety tvoří momentálně asi 20%. p.k.Solvent neočekává, že by se síť dále rozšiřovala a v budoucnu se chce zaměřovat především na optimalizaci. Výjimkou by měly být nové drogerie Teta v nákupních centrech, kde by se měly v budoucnu začít objevovat. 

Franšízová síť drogerií Teta se začala rozšiřovat v roce 1996, kdy byla otevřena první franšízová prodejna. Podle Franchising Reportu, který každoročně zpracovává poradenská společnost PROFIT system, bylo pod značkou Teta k začátku roku 2016 na trhu 345 vlastních a 441 franšízových drogerií. S tímto počtem zaujímá drogerie Teta jasné prvenství jako největší franšízový systém v České republice. Na tuzemském trhu drogerií patří Teta ke třem nejoblíbenějším řetězcům spolu s dm drogerí a obchody Rossmann. V oblíbenosti mezi zákazníky drogistického zboží následují ještě hypermarkety Kaufland a Penny Market.

Podle průzkumu společnosti Incoma GfK preferovalo v loňském roce nákupy v samoobslužných drogeriích 42% zákazníků, zatímco 30% domácností nakupovalo v hypermarketech. Následovaly diskonty s 12% a malé samoobsuhy a supermarkety po 6%.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank