10.06.2016

Ženy jsou stále podnikavější

Agentura Helas vyhlásila 9. ročník soutěže Ocenění českých podnikatelek. Do semifinále postoupilo 720 českých podnikatelek.

Kritéria pro přihlášení se do soutěže na základě ratingu odborného garanta projektu, společnosti CRIF - Czech Credit Bureau,  v letošním roce splnilo 17 887 obchodních společností vlastněných ženami. Do semifinále pak odborný garant nominoval a doporučil 720 z nich. Ty se tradičně utkají o titul v několika kategoriích. V první z nich „Česká podnikatelka, která podnik vlastní a řídí“ budou uděleny ceny za první až třetí místo v podkategoriích Malá společnost (roční obrat 10 – 30 milionů Kč), Střední společnost (roční obrat 30-80 miliónů Kč) a Velká společnost (roční obrat 80 miliónů Kč a více).

Helena Kohoutová, majitelka agentury Helas, sexuoložka Laura Janáčková, patronka 9. ročníku OCP Foto Agentura Helas

Podnikatelky nyní mají možnost podávat přihlášky do letošního ročníku, a to až do uzávěrky 23. září . Vyhlášení vítězek proběhne na slavnostním vyhlášení 3. listopadu 2016 v Praze. Patronkou letošního ročníku je sexuoložka Laura Janáčková. Meidálním partnerem akce je i portál Franchising.cz.

Další ocenění „Cena ČSOB - Výjimečná podnikatelka“ hodnotí vliv na obohacení trhu nebo společnosti, zohlednění sociálních a jiných aspektů její činnosti. Třetí kategorie „Cena za inovativní řešení“, která je udělována pod patronací České pojišťovny, oceňuje inovativní přístup firmy za poslední tři sledované roky bez ohledu na kategorii, ve které je firma zařazena. Cenu za výjimečný růst pak předá společnost Microsoft ČR.

„Podnikatelky neoceňujeme proto, aby si pak daly cenu do vitrínky. Tím, že oceníme jejich podnikání, myšlenky, nápady, produkty a příběh jim pomáháme, aby i ony ocenily svůj byznys, aby ocenily samy sebe, a bychom my všichni mohli být hrdí na to, co české ženy dokázaly. Myšlenka poukazovat na úspěch českých firem u nás a ve světě je společným jmenovatelem i našich dalších projektů, které všechny shrnujeme pod značkou Budujeme hrdé Česko,“ říká Helena Kohoutová, zakladatelka projektu.

Z analýz společnosti CRIF – Czech Credit Bureau vyplývá, že ženy jsou v podnikání stále aktivnější. „Například jsme zjistili, že došlo ke zvýšení podílu obchodních společností vlastněných jen ženami o 6 procentních bodů z původních 8 % v roce 2005 na 14 % v roce 2016. Když k tomu doplním informaci, že obchodní společnosti vlastněné pouze ženami vykazují lepší výsledky při hodnocení závažnějších negativních informací než firmy vlastnění pouze muži, musíme si jen přát, abychom zmíněné trendy v našich analýzách mohli v budoucnu potvrdit,“ uvádí Pavel Finger, místopředseda představenstva společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.

 

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank