13.06.2016

Bagety příslibem zisku

Bageterie Boulevard zaznamenala rekordní zájem o franšízové licence. Od roku 2011 zprovoznila již 20 restaurací.

Počet franšízových provozoven v Česku se za poslední čtyři roky zdvojnásobil a zdaleka se nejedná jen o značky zahraničních firem. Skutečnost, že kouzlo franšízy objevily i české firmy, ukazuje i několikanásobný nárůst žadatelů o franšízovou licenci české společnosti Bageterie Boulevard, která zprovoznila již 20 franšízových poboček.

Bageterie_Na Poříčí Foto Bageterie Boulevard

Pokud má zájemce o franšízu alespoň 70% vlastních finančních prostředků, nabízí Bageterie Boulevard možnost čerpání půjčky nebo leasingu od mateřské společnosti.

Společnost nabízí možnost franšízového podnikání pod zavedenou značkou od roku 2011. Na konci minulého roku přitom registrovala mimořádně silný zájem ze strany potenciálních franšízantů. „Každý týden dostáváme nabídky na otevření nových poboček. Při výběru partnerů jsme však důslední a se zájemci jednáme velmi pečlivě, abychom vybrali spolehlivého zástupce,“ říká ředitelka rozvoje a franšízingu Bageterie Boulevard Markéta Krejčíková.

Důvody vysoké oblíbenosti spatřuje Markéta Krejčíková v tom, že Bageterie Boulevard jako český řetězec může snadno komunikovat s žadateli a franšízanty a rychle reagovat na vzniklé problémy. Mezi další faktory oblíbenosti patří flexibilita či geografická a kulturní blízkost franšízora.

Není to ale pouze jazyk, co usnadňuje navazování obchodních vztahů. Atraktivita franšízové spolupráce může být dána i výhodnými vstupními podmínkami. To, co franšízanti oceňují, je možnost převzetí kompletního know-how, snadný přístup k informacím a podpora ze strany poskytovatele po celou dobu trvání smlouvy. Výjimkou není ani možnost navštívit zákulisí ostatních provozoven nebo podrobná kalkulace nákladů a výnosů. V případě Bageterie Boulevard je například vracen provozovatelům franšízový poplatek po dobu dvou let, pokud provozovna nevykazuje zisk.

Franšíza tak znamená zjednodušení celého procesu rozjezdu podnikání a nabízí mnoho výhod. Jak ale poznamenává Markéta Krejčíková, je vždy nutné myslet na to, že konečné finanční výsledky závisí, jako při každém podnikání, především na aktivitě a schopnostech konkrétního podnikatele.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank