20.06.2016

Sladké podnikání

Yogoterie vytvořila základnu stálých zákazníků na vlastních prodejnách a pro franšízanty připravuje úvěr na nákup technologií.

Zákazníci mají stále častěji tendenci volit zdravé stravování. Právě tomuto trendu se snaží vycházet vstříc mladý obchodní koncept Yogoterie, který zákazníky láká na zdravou alternativu zmrzliny a desertů. Za poslední rok se firmě podařilo vytvořit základnu stálých zákazníků na dvou pražských provozovnách v NC Arkády Pankrác a NC Atrium Flora, spravovaných jako vlastní obchody. Pro zájemce o podnikání v tomto oboru gastronomie se rovněž podařilo vyjednat lokality v obchodních centrech napříč republikou. Ty chce nyní firma nabízet franšízantům.

Yogoterie restaurace Foto Yogoterie

Pro novou provozovnu Yogoterie je třeba počítat s plochou 15 – 40 m² a se skladovacími prostory. Ideální jsou obchodní jednotky v pasážích jako ostrůvky, případně i zapuštěné obchody.

Vedení společnosti se chce prozatím soustředit na domácí trh a přestože se mu zamlouvá např. Slovensko, o zahraniční expanzi nyní neuvažuje. „V Praze plánujeme otevření dalších vlastních obchodů, ale nebráníme se ani tomu nabízet provozovny v hlavním městě franšízantům. Mimo Prahu spoléháme výhradně na franšízový rozvoj,“ říká jednatel Yogoterie Jakub Zíma s tím, že je v současnosti připraveno několik lokalit, o kterých se jedná s potenciálními obchodními pratnery.

Zájem o franšízovou licenci je podle Jakuba Zímy velký, firma si však partnery pečlivě vybírá a zřizování nových provozoven pečlivě zvažuje. Pro franšízanty je management firmy schopen vyjednat lokalitu, ve které by chtěli podnikat a následně zajistí stavbu provozovny na klíč. Noví podnikatelé budou následně zaučeni do výrobních procesů a bude jim poskytnuto i manažerské poradenství.

Největší překážkou dosud bránící franšízové expanzi, je podle Jakuba Zímy vysoká počáteční investice, která je ovlivněna cenou zmrzlinových strojů. Náklady na zřízení provozovny se pohybují v rozmezí jednoho až dvou milionů korun, proto centrála připravuje variantu, podle níž by franšízor technologie franšízantovi zafinancoval na úvěr. „Tuto variantu stále zpracováváme a nemáme ji ještě dotaženou do konce,“ říká o připravovaném projektu Jakub Zíma.

Dominantním produktem konceptu Yogoterie je tzv. „frozen yogurt“, v nabídce však zákazníci naleznou i milkshaky, jogurtové smoothies nebo čerstvé jogurty.

 

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank