23.04.2009

McDonald´s v Česku rostl o pětinu

Největšímu fast-foodovému řetězci na světě loni v Česku vzrostly příjmy z prodejů hamburgerů 18 procent na téměř 3,8 miliardy korun.

Příjmy z prodeje oblíbených hamburgerů přitom Mcdonald´s loni rostly i navzdory nástupující ekonomické krizi. Vedení to na dnešní tiskové konferenci vysvětlilo tím, že franchisový řetězec není závislý pouze na příjmech z Prahy, kde ubývají turisté. Většinu provozoven má totiž u dálnic a v regionech.

Letos by se v Česku mělo objevit první McCafé

McDonald´s jako třetina Českých drah

Loni si pro hamburgra a další smažené jídlo do řetězce přišlo 60 milionů Čechů, to odpovídá třetině přepravených cestujících Českými drahami. Jde především o teenagery a rodiny s dětmi. Loni fast-foodový gigant rozšířil svou síť prodejen o čtyři 78. Rekonstrukcí prošlo šest provozoven. "V roce 2008 jsme investovali přes 240 milionů korun do moderního designu našich restaurací a otevření provozoven v nových atraktivních lokalitách," uvedl nový šéf řetězce Radek Janalík.

Vedou Cheesburgery

Vlajkovou lodí McDonald´s jsou cheeseburgry. Zákazníci v ČR jich loni snědli v průměru dva miliony kusů měsíčně, tedy asi 25 milionů za celý rok.. Za stejnou dobu zkonzumovali také pět milionů BigMaců a 1,5 milionu litrů zmrzliny.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank