29.06.2016

Reality na dobré vlně

Franšízová realitní síť CENTURY 21 se rozrostla o pět nových kanceláří. Trh realit rozšiřuje o nové služby.

Pozitivní nálada ve společnosti související s lepšící se ekonomickou situací se kladně odráží i na realitním trhu. Oživení, ovlivněné levnými hypotečními úvěry, potvrzují i interní data společnosti CENTURY 21, které vykazují meziročně stav 12% nad průměrem v obratu svých kanceláří. Kromě rostoucí bilance se firmě daří navyšovat i počty franšízantů a pokračuje růstem přibližně o jednu novou kancelář za měsíc. Nyní má celkově 45 poboček, přičemž jsou všechny franšízové. „Z našeho pohledu se jedná o optimální růst, ve kterém hodláme pokračovat,“ říká Štěpán Gjurič, výkonný ředitel CENTURY 21.

century_kancelář Foto Century 21

Minulý rok CENTURY 21 podepsala se společností Audi smlouvu, díky níž mají makléři realitky možnost pořídit vůz této značky za velmi výhodných podmínek.

Atraktivita konceptu vyplývá podle výkonného ředitele ze skutečnosti, že společnost umí urychlit vstup nových kanceláří do realitního byznysu a akcelerovat růst již stávajících. Franšízanti mohou rovněž čerpat ze zkušeností z mezinárodních trhů, kde CENTURY 21 působí již 45 let, stejně tak jako ze zkušeností z českého trhu, kde je firma aktivní od roku 2009. Počáteční investice, včetně zakoupení licence, se pohybuje s ohledem na velikost města mezi 250 a 400 tisíci korunami. Kanceláře se podle výkonného ředitele Gjuriče dostávají do černých čísel kolem šestého měsíce od uvedení do provozu, přičemž návratnost celkové investice se pohybuje kolem jednoho roku. Poslední vývoj po změnách majitelů v letech 2013 a 2014 tak naznačuje, že se CENTURY 21 vydala na dráhu stabilního růstu.

Nováčkům v síti centrála pomáhá ujasnit si pravidla realitního trhu, nalézt vhodné makléře a nastavit reálný byznys plán, který si mohou franšízanti průběžně vyhodnocovat. V případě zkušenějších majitelů stávajících realitních kanceláří se pomoc projevuje v zavádění nových služeb, například tzv. homestagingu, který je komplexní přípravou nemovitosti před prodejem. Mezi další podporu patří průběžné proškolování na klíčová obchodní témata nebo motivování makléřů.

Společnost CENTURY 21 začala v poslední době spolupracovat i s realitním fondem, díky němuž mohou franšízanti na realitním trhu poskytovat další služby. Jedná se například o výkup nemovitosti nebo o možnost oddlužení. „Jak pro nováčky, tak pro zkušené makléře je rovněž významný i fakt, že díky účasti v naší síti ušetří na provozních nákladech za inzerci, nábytek, marketingové předměty nebo telefony,“ uzavírá výhodami spolupráce Štěpán Gjurič.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank