25.07.2016

Byznys pod parou

Český koncept pro čisté automobily MaxDrive se rozrostl o 5 franšízantů a připravuje expanzi do zahraničí formou master-franšízové licence.

Díky zlepšující se ekonomické situaci si může stále více jednotlivců a firem dovolit služby, které si v dobách úspor musí odříkat. Mezi takové patří i čištění aut netradiční párou. Spolu se zlepšující se hospodářskou situací a růstem prodejů automobilů tak roste i společnost MaxDrive. Koncept přináší inovativní čištění vozů párou na místě, což pro zákazníky představuje významnou časovou úsporu. S ohledem na fakt, že firma nabízí i dezinfekci vozu, zjišťují zákazníci, že jsou pro ně komplexní služby finančně výhodnější než jiné způsoby čištění.

MaxDrive Foto MaxDrive

"Celoročně hledáme vhodné kandidáty pro domácí trh a rádi bychom expandovali do Evropy formou master-franšízové licence. Proto přizpůsobujeme koncept, jehož součástí musí být aktualizovaný manuál," říká manažer rozvoje Hynek Svoboda.

Za posledních 10 měsíců se firmě podařilo rozšířit o 5 nových kolegů franšízantů. Přes tento nárůst je však management firmy opatrný ve výběru. „Dříve jsme brali skoro každého, ale dnes si už uchazeče prověřujeme,“ říká manažer franšízového rozvoje Hynek Svoboda. Požadavky, na něž firma aktuálně klade důraz, jsou osobní nasazení pro práci a obchodní duch kandidáta, který se nebojí oslovovat nové zákazníky na ulici nebo ve firmách.

Podpora čerstvých podnikatelů začíná pečlivým proškolením. V průběhu spolupráce mohou podle Hynka Svobody partneři spoléhat na servis veškerého vybavení, včetně služebního vozidla, který je zajištěn a hrazen centrálou. Další výhodou, z níž mohou franšízanti těžit, jsou dostatečné skladové zásoby, které zaručí v případě potřeby možnost výměny parního stroje, aby se franšízant mohl bez komplikací věnovat svým zakázkám. Kromě globálního marketingu a budování značky MaxDrive provádí centrální dispečink podporu prodeje i telemarketingem.

Koncept je podle zástupce MaxDrive atraktivní především svou jednoduchostí a finanční nenáročností. Celková investice se, bez měsíčních poplatků v hodnotě 18 tisíc korun, pohybuje okolo 150 tisíc. Měsíční obrat se přitom pohybuje v rozmezí 70 – 150 tisíc korun měsíčně. „Franšízanti nejvíce vydělávají na paušálních zakázkách u firem. Čistící jednotka stráví na jednom místě celý den a neztrácí tak čas s logistikou či přípravami,“ říká Hynek Svoboda. MaxDrive má v současnosti 10 mobilních jednotek, z toho dvě jsou vlastní V blízké budoucnosti se firma chystá zprovoznit pobočky pro pardubický a hradecký region.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank