05.08.2016

Novinka u McDonald´s

Fastfoodový řetězec rozšiřuje portfolio dodavatelů o další českou značku. Malý tuzemský výrobce začal kavárnám McCafé dodávat vlajkový produkt.

McDonald´s v polovině června rozšířil svou nabídku. Kavárnám McCafé totiž začal svůj vlajkový produkt, točený grapefruitový sirup, dodávat výrobce nápojů Kitl. K českým vejcím a šunce tak v sortimentu fastfoodového gigantu se připojil další domácí výrobek.

McDonald´s Foto Kitl

Franšízanti sítě platí poplatek 5% čisté tržby restaurace za poskytování obchodní značky McDonald’s, služby a zlepšování restauračního servisu.

Vyhovět a přizpůsobit se přísným pravidlům, která McDonald’s nastavuje pro sebe i své dodavatele, trvalo podle jednatele společnosti Kitl Jana Vokurky tři roky. „Bylo složité nastavit vše, abychom mohli dodávat do McDonald´s a jsme na to patřičně hrdí, že jsme prošli. Je nutné zdůraznit, že jsme malý výrobce a naše možnosti jsou omezené. Celý proces výběru nás kvalitativně velmi posunul dopředu a za tuto školu jsme vděční,“ říká Jan Vokurka z Kitlu.

Aby se tuzemská firma mohla stát dodavatelem řetězce, prochází dlouhodobým a náročným výběrovým řízením. Podle zástupce oddělení kvality Ivo Lamicha musí mít dodavatelé potraviny ve špičkové jakosti a rozhoduje i šetrnost výrobního procesu k přírodě. Nová spolupráce s českým dodavatelem je podle něj dokladem, že se i malá česká firma může prosadit jako kvalitní dodavatel velkého nadnárodního řetězce.

Zavádění nových produktů příznivě ovlivňuje navyšování tržeb fastfoodového řetězce. Společnosti McDonald´s se podařilo v loňském roce navýšit meziročně tržby na domácím trhu o více než 4,5 procenta na téměř 4,4 miliardy korun. V současnosti má síť McDonald´s v České republice 93 restaurací a s pěti tisíci zaměstnanci patří mezi největší zaměstnavatele v oblasti gastronomie u nás. 76 % tuzemských restaurací je momentálně řízeno franšízanty.

Zájemci o franšízu prochází speciálním školícím programem pro budoucí franšízanty, který probíhá v restauraci McDonald´s po dobu 9 až 14 měsíců na plný nebo částečný úvazek. Během přípravy prochází kandidát všemi operacemi nezbytnými pro úspěšné řízení restaurace od základních úkonů až po komplexní management podniku. Úspěšné absolvování tréninku je přitom podmínkou pro udělení licence.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank