09.08.2016

Forever 21 v Česku

Americká franšíza specializující se na prodej módy dle nejnovějších trendů míří na tuzemský trh. První obchod plánuje otevřít ještě tento rok.

Jeden z největších specializovaných prodejců módy ve Spojených státech Forever 21 vstupuje na český trh. Otevírání franšízových obchodů je podle zástupců společnosti Teren Management Europe, která značku v regionu zastupuje, součástí rozsáhlé expanze, která se má týkat nabízení exkluzivních licencí v devíti zemích Evropy. Do konce roku 2016 společnost plánuje otevřít prodejny kromě České republiky ještě v Polsku, Portugalsku, Rumunsku a na Slovensku.

Forever 21 Foto Forever 21

Dnes Forever 21 provozuje více než 730 obchodů ve 48 zemích světa, mezi nimiž bychom nalezli Kanadu, Čínu, Francii, Německo nebo Spojené království.

„Trh v České republice, díky svému dynamickému potenciálu a značnému zájmu o módu, představuje pro Forever 21 velkou výzvu a jedinečnou příležitost. Náš nový obchod v Praze bude odrážet nejenom celosvětové módní trendy, ale rovněž všem zákazníkům poskytne zážitek z moderního nakupování. Jsme proto rádi, že se pro milovníky módy v České republice můžeme stát prostředníky nejenom originální módy, ale i tohoto moderního způsobu nakupování,“ uvedl Alexandros Doukas, CEO Teren Management Europe.

Forever 21 nabízí zákazníkům tzv. fast-fashion, která reprezentuje nejnovější trendy z přehlídkových mol pro ženy i pro muže všech věkových kategorií. Společnost byla založena v Los Angeles v roce 1984 a dnes patří k největším prodejcům módy a módních doplňků ve Spojených státech. První obchod v České republice se bude nacházet na ploše 1300 m² v obchodních prostorech pražského Centra Černý Most a bude aktuální módní trendy nabízet od podzimu tohoto roku.

Obchodní strategií společnosti Forever 21 je nabízet nejnovější módu z přehlídkových mol za příznivou cenu. Vzhledem k tomu, že je pro české zákazníky při výběru oblečení do značné míry rozhodující cena, dá se očekávat, že po rozšíření řetězce bude Forever 21 úspěšně konkurovat velkým prodejcům oděvů, mezi něž patří C&A moda, New Yorker či Takko.

V rámci samotného franšízového trhu patří oděvy a obuv s 34% k nejoblíbenějšímu odvětví v sektoru obchodu. Vyplývá to z Franchising Reportu společnosti PROFIT system. „Rozšiřování značky prostřednictvím franšízingu si získalo oblíbenost díky různým druhům spolupráce, které tato forma nabízí. Kromě otevření klasického obchodu je často možné zprovoznit i tzv. shop-in-shop,“ vysvětluje popularitu franšízingu v  sektoru oděvů Lenka Nováková, Business Development manager poradenské společnosti PROFIT system.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank