15.08.2016

Ekologická franšíza

Na franšízový trh vstupuje firma s unikátním způsobem mytí aut bez vody. No-H2O se chce zaměřit na krajská města a korporátní klientelu.

Moderní technologie dokážou nejen usnadnit práci nebo lépe zorganizovat čas, ale i šetřit přírodu. O tom, že je možné mytí automobilů bez vody svědčí koncept No-H2O, který majitelům aut nabízí ekologické čištění jejich mazlíků. Značka funguje od roku 2007, kdy byla založena v Irsku a od té doby se prostřednictvím master-franšízových licencí rozšířila po celém světě. Nyní má zastoupení na starém kontinentě, v USA, Austrálii nebo v Dubaji. Na českém trhu koncept působí od začátku roku 2016 a nyní se chce rozšiřovat formou franšízy.

NO-H2O Foto NO-H2O

No-H2O v současnosti provozuje 5 provozoven na golfových hřištích v Praze a okolí. Nyní se chce formou franšízy zaměřit hlavně na menší města, kde je cena nabízených licencí výrazně nižší než v hlavním městě.

Tento způsob expanze si vedení firmy zvolilo především z toho důvodu, že se jedná o osvědčenou formu rozvoje. Zároveň je celosvětový princip fungování firmy založen na franšízingu a v tomto duchu hodlá společnost i nadále pokračovat. „Chceme naše pobočky rozšířit formou franšízy především do krajských měst a současně rozšířit poskytování našich služeb korporátní klientele,“ popisuje plány master-franšízant Radek Řechka s tím, že neskromným cílem je mýt pod značkou No-H2O ve střednědobém horizontu 1000 aut denně.

Vzhledem k ekologickému zaměření franšízy by měl mít ideální kandidát ekologické myšlení a být připraven na dlouhodobou spolupráci, protože licence se uděluje na pět let s možností dalšího prodloužení. V neposlední řadě by měl franšízant rovněž disponovat vlastním kapitálem pro financování nákladů na licenci, která se pro mimopražské lokality pohybuje v rozmezí 40 až 240 tisíc bez DPH. Investice do potřebného technologického vybavení vyjde na minimálně 250 tisíc bez DPH, přičemž náklady je možné snížit zajištěním vlastních dodavatelů. Ty ale musí schválit centrála.

Zájemcům nabízí No-H2O tři typy spolupráce. Prvním je mobilní mytí, které umožňuje poskytování služeb přímo u zákazníků v průběhu celého roku, což nabízí vysokou flexibilitu. Druhým je sezónní mytí, které je vhodné zejména pro golfová hřiště nebo autobazary. Konečně třetím typem je tzv. stacionární mytí vhodné pro garážové domy, business centra nebo obchodní centra. I tato varianta umožňuje celoroční provoz. „Naše provozovny fungují přibližně čtyři měsíce a od počátku registrujeme pozvolný nárůst klientů, kteří se opakovaně vrací. Za kvalitu poskytované služby hovoří skutečnost, že jsme do dnešního dne neměli jedinou reklamaci“, uzavírá Radek Řechka.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank