19.08.2016

Jenom jméno nestačí

Franšízová fitness centra Hard Candy i přes osobní podporu světové celebrity čelí insolvenci. Němečtí majitelé doufají v revitalizaci celého projektu.

O tom, že slavné jméno nemusí v podnikání automaticky přinášet zisk, svědčí franšízová fitness studia Hard Candy, kterým propůjčila tvář popová ikona Madonna. Koncept byl uveden v život v roce 2013 v Berlíně bratry Jürgenem a Ralfem Joppovými za účasti slavné zpěvačky a v jeho rámci bylo zprovozněno deset luxusně vybavených fitness center. Zákazníci mohli donedávna využívat kromě služeb profesionálních trenérů například i sauny či bazény. Nyní hrozí celému podniku bankrot.

fitness centrum Foto Pixabay.com

Přestože původní plán franšízového systému Hard Candy Fitness bylo vytvořit celosvětovou síť čítající stovky fitness center, v současnosti je jich ve světě aktivních pouze deset.

Příčinou stávajících obtíží jsou podle majitelů konceptu vysoké náklady a příliš rychlá expanze. Samotná investice na výstavbu studia se pohybovala okolo 1000 eur na metr čtverečný a v případě vybudování bazénu o délce 25 metrů narostly náklady o 500 tisíc eur. Další chybou byl podle vedení společnosti výběr ne vždy optimální lokality. Fitness studia se nacházela například vedle heren nebo disko klubů, čili na místech, která mohla zákaznice odrazovat. V neposlední řadě sehrálo roli i zaměření na muže i ženy zároveň. Při zpětném pohledu by bylo podle bratrů Joppových strategičtější soustředit se v počáteční fázi pouze na ženy.

Přestože se fitness centra bratrů Joppových nachází v insolvenci, doufá vedení společnosti ve zvrácení nepříznivého vývoje a ve znovunastartování konceptu. Zákazníkům, kteří mají předplacené vstupy, společnost slibuje, že budou moci studia znovu navštěvovat, a to navzdory skutečnosti, že šest věřitelů již požádalo o vyhlášení bankrotu. Zatím se tyto věřitele podařilo uspokojit a firma hledá další kapitálové zdroje. Insolvenční řízení by přitom mělo být uzavřeno na začátku září 2016.

Pokud se záchrana krachujícího podniku vydaří, plánuje společnost klást větší důraz na osobnosti trenérů a nikoliv na jméno populární ikony hudební scény. V dobách neúspěchu je podle obou bratrů spolupráce s Madonnou, která se k celé věci nevyjadřuje, spíše zátěží, protože je vystavuje příliš velké pozornosti.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank