26.08.2016

Pošta Partner inovuje

Česká pošta na základě dohody s organizacemi hájícími města a obce mění projekt Pošta Partner. Provozovatelům zmírní sankční podmínky.

Česká pošta postupně přechází na partnerský systém, na jehož základě mají být stávající pobočky převáděny na franšízy. Zástupci měst a obcí v souvislosti s touto změnou projevovali obavy, že přechod na nový systém povede ke snížení rozsahu a úrovně služeb. Na základě jejich podnětů byl nyní vyjednán kompromis. Změny podle vedení České pošty vstoupí v platnost v září 2016 a budou se týkat motivačního a sankčního systému.

posta_pobocka

Výhodou partnerství v menších obcích je flexibilita, která provozovatelům umožňuje reagovat na konkrétní podmínky a zvyklosti v dané obci, například přizpůsobením otevírací doby nebo určením rozsahu hodin pro veřejnost.

Revidovaný projekt nabízí například vyšší finanční motivaci v podobě bonusů za rozšíření hodin pro veřejnost nebo nižší sankce za nedodržení smluvních podmínek. Chystané změny podpořil Svaz měst a obcí, Sdružení místních samospráv ČR nebo Spolek pro obnovu venkova ČR. „S novými partnery jsme připraveni okamžitě uzavírat smlouvy v nové podobě a současně dle nových pravidel změnit smluvní vztahy uzavřené dříve,“ říká generální ředitel České pošty Martin Elkán. 

Česká pošta v případě přechodu pobočky na Poštu Partner poskytuje potřebné služby, systém i metodiku a díky dohodě se samosprávami budou moci provozovatelé Pošty Partner nově v rámci poštovních služeb prodávat dálniční známky. Na partnerských pobočkách je rovněž možné podávat daňové složenky pro daň z nemovitosti, prodávat tisk, losy nebo nabízet dobíjení mobilů.

Do roku 2025 se z celkového počtu 3200 pošt plánuje převedení 2500 poboček na Poštu Partner. Ke konci loňského roku bylo celkem 129 zasmluvněných Pošt Partner, přičemž původní plán pro rok 2015 počítal se 60. Ten byl překonán o 12 uzavřených smluv. Na začátku letošního srpna existovalo celkem 189 Pošt Partner a z toho asi polovinu provozují přímo obce.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank