30.08.2016

Pro čistý zisk

V rámci propagace franšízy Quickwash se chystá centrála inzerovat v časopisech a pořádat prezentační akce. Do konce roku bude v provozu 10 prádelen.

Pro každou novou službu vstupující na trh je klíčové vytvořit si stálý okruh zákazníků. Tuto strategii se daří naplňovat franšízovému systému Quickwash, který přes původní očekávání nepocítil výraznější pokles zájmu o prací služby v průběhu prázdninových měsíců. Koncept v menších lokalitách zakouší oblibu mezi rodiči, kteří do prádelen chodí po táborech mýt špinavé prádlo svých ratolestí a v hlavním městě zase těží z přílivu turistů, kteří jsou na službu ze svých zemí zvyklí. Pravidelnými návštěvníky jsou i zákazníci z oblasti jiných služeb jako například restaurace, malé hotely a penziony, kadeřnictví, masážní salóny nebo fitness centra.

Quickwash Foto Quickwash

„V některých provozovnách zkoušíme nabízet službu žehlení. Nejvíce se zatím tato nabídka ujala v Praze,“ komentuje novinky z prádelen Quickwash Tomáš Drga.

Přestože se daří vytvářet stabilní základnu zákazníků, chystá se vedení Quickwash okruh nadále rozšiřovat. „Po prázdninách se chystáme zaměřit ještě více na pohostinství, ubytovací zařízení a na řemeslníky, abychom je přesvědčili, jak jim naše služba může zjednodušit práci a umožnit jim více se soustředit na jejich hlavní práci,“ říká manažer rozvoje franšízové sítě Tomáš Drga s tím, že pro zvýšení většího povědomí o konceptu plánuje centrála pravidelně inzerovat v časopisech včetně rozesílání letáků a pořádání prezentačních akcí.

Výhodou konceptu podle Tomáše Drgy je, že dokáže generovat stabilní a dlouhodobý příjem pro ty zájemce, kteří vydrží po počátečním nadšení dotáhnout projekt do realizační fáze. Projekt proto není vhodný pro ty, kteří očekávají rychlý zisk a nechtějí zdolávat překážky, protože je náročný na technickou realizaci a komplikace často přináší i nedostatek kvalitních míst. Mezi faktory kvalitní lokace přitom patří vysoká frekvence procházejících lidí, dostupnost MHD, možnosti parkování v blízkosti prádelny a náročné technické parametry.

Management Quickwash intenzivně hledá zájemce ve všech krajských městech a jedná s potenciálními franšízanty v Bratislavě a Liptovském Mikuláši. Momentálně centrála provozuje tři vlastní a dvě franšízové prádelny. Do konce roku se přitom plánuje uvedení do provozu dalších pěti prádelen pod značkou Quickwash.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank