05.09.2016

Franchisa roku bude mít nové kategorie

O aktivitách České asociace franchisingu a přípravě dalšího ročníku soutěže Franchisa roku informuje výkonná ředitelka Petra Ritschelová.

Jaké jsou plány ČAF pro zbytek tohoto roku?
Stěžejní aktivita tohoto roku byla organizace výroční konference FRANCHISING FORUM, která se letos konala v květnu nově s vyhlášením výsledků prvního ročníku soutěže Franchisa roku. Do konce roku plánuje Asociace zrealizovat tři Franchisové večery, kdy jeden z nich má podobu předvánočního neformálního setkání členů a partnerů ČAF. Průběžně informuje zástupce franšízových konceptů o činnosti a členství ČAF. Asociace v současnosti sdružuje 36 franšízových a partnerských značek.

caf ritschelovs Foto ČAF

Franšízové večery jsou podle Petry Ritschelové příležitost navázat mezi podnikately kontakty, které budou moci využít při budování svých franšízových konceptů.

Chystá ČAF pro členy i nečleny nějaké novinky/akce?
Jak jsem již uvedla, novinkou je organizace soutěže Franchisa roku. Nyní připravujeme její druhý ročník. Oficiální vyhlášení soutěže je naplánováno na začátek října 2016, kdy budou také zveřejněny aktuální informace včetně časového harmonogramu soutěže. Uzávěrka přihlášek bude opět na jaře příštího roku a vítěze vyhlášených kategorií budeme znát v druhé polovině května 2017.

Jak se vyvíjí přípravy na další ročník Franchisy roku?
Správní rada Asociace na svém pravidelném jednání schválila návrh soutěžních kategorií a harmonogram soutěže. Již nyní mohu prozradit, že v druhém ročníku došlo k určitým změnám. Franchisové koncepty budou moci soutěžit ve více kategoriích a zvítězit mohou tuzemské i zahraniční koncepty.

Můžete popsat Franchisové večery, které ČAF pořádá?
V minulosti Asociace již podobné akce realizovala. V letošním roce jsme se k nim vrátili, trochu pozměnili jejich program a více se zaměřili na sdílení zkušeností nejen se zástupci franšízových konceptů. Nejbližší termín je naplánován na 20. září 2016, kdy hostem podvečera jsou spolumajitelé franšízového konceptu Podnikatelského klubu Empriria 21, který je naším řádným členem. Hovořit budeme o networkingu, marketingu a sociálních médiích, která mohou být přínosem v podnikání, nejen pod zavedenou značkou.

Jak hodnotíte spolupráci se Slovenskou franchisingovou asociací?
ČAF se Slovenskou franchisingovou asociací spolupracuje od svého vzniku. Aktivně se zapojuje do akcí, které jsou organizovány na slovenském trhu. Přednáší na konferencích, nebo se účastní výstav, které jsou určeny pro zájemce o franšízové podnikání. I v letošním roce se plánuje její podzimní akce zúčastnit, stejně tak jako naši členové, pro které je slovenský franšízový trh zajímavým místem pro expanzi.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank